Pościelowe dylematy: czy pościel z kory to dobry wybór?

0
301

Jestem pewna, że po odwiedzinach u swoich znajomych nieraz byłaś pod wrażeniem ich pięknie urządzonego domu czy mieszkania. Mnie osobiście zachwyciła cudowna sypialnia koleżanki, u której zdarzyło mi się niedawno nocować. Harmonijna kolorystyka utrzymana w ciepłych odcieniach bieli, wiklinowe abażury, bawełniane grube zasłony i beżowy puszysty dywan na drewnianej podłodze. Do tego cudownie miękka pościel… Sypialnia – marzenie. Do tej pory nawet nie zdawałam sobie nawet sprawy jak ważna w wystroju sypialni jest estetyczna bielizna pościelowa. Okazuje się, że jeśli pragniesz dobrze się wyspać w uroczym wnętrzu, to sprawa jej doboru staje się kluczowa.

Uważam, że odrobina zazdrości pozwala uświadomić sobie czego nam brakuje i sprowokować do podjęcia działania. Nie czekałam więc długo i w tydzień po tamtej wizycie miałam już odświeżoną sypialnię. Moja nowa pościel jest… śliczna. A ja poczułam się, jakbym zmieniła mieszkanie. Jeżeli pragniesz mi dorównać i swoje gniazdko urządzić równie doskonale, nie masz innego wyjścia jak przeznaczyć trochę zasobów finansowych na zakupy. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musisz w tym celu nawet wychodzić z domu. Aby wybrać naprawdę niepowtarzalne gadżety upiększające wnętrze, wystarczy poszperać w nieskończonych zasobach internetu. Najlepiej zabierz laptopa ze sobą i udaj się do swojej sypialni. Gdy już usiądziesz wygodnie w fotelu, możesz przenieść się w myślach do wirtualnej galerii handlowej. Buszując wśród oferty sklepów dobrze byłoby wiedzieć, czego dokładnie szukasz.

Pościel z kory 100% bawełna 160x200 wzór szary zygzak
Pościel z kory 100% bawełna 160×200 wzór szary zygzak

Jaką pościel z kory kupić?

W pierwszym kroku zastanów się nad kolorystyką swojej sypialni. Czy lepsza będzie pościel stonowana czy może lepiej wkomponują się tu żywe, świetliste kolory? Weź pod uwagę również barwę umeblowania. Kocyk, który zwykle leży na twoim ulubionym fotelu czy powieszone w oknach rolety lub zasłony, również powinny dobrze współgrać z nowym nabytkiem. Uważnie popatrz również na dywan, bo to jego kolorystyka będzie najbardziej kontrastować z tym, co znajdzie się łóżku. Pamiętaj, że oprócz odpowiedniego zharmonizowania barw, musisz jeszcze wziąć pod uwagę inne czynniki. Mam tu na myśli jakość i wygląd tkaniny, z której szyje się zwykle bieliznę pościelową.

Pościel z kory 160x200 wzór Róże czerwone
Pościel z kory 160×200 wzór Róże czerwone

Jeżeli naprawdę codziennie przykrywasz swoje łoże, jakość pościeli ma nieco mniejsze znaczenie. Nie musisz wówczas przykładać takiej uwagi do materiału, z jakiego będzie uszyta. Jednak gdy nie używasz zbyt często narzuty, warto poszukać takiej tkaniny, która nie będzie się mięła i mechaciła po jednej nocy czy po upraniu. Moim zdaniem nic gorzej nie wpływa na wygląd sypialni – i muszę tu dodać – każdego innego pomieszczenia w domu – niż zmiętoszone i wygniecione łóżko widoczne od razu po wejściu do pokoju.

Pościel z kory 160x200 Niebieskie kwiatuszki
Pościel z kory 160×200 Niebieskie kwiatuszki

Polecane pościele z kory

Biorąc pod uwagę powyższe, warto rozważyć w swoich wyborach pościel z kory – materiału niemnącego się i prezentującego się zawsze estetycznie. Gdy szukałam pościeli do swojej sypialni, trafiłam na https://sklep.kz.com.pl/category/posciel-posciel-z-kory, nie musisz jednak ograniczać się do mojego wyboru. Zawsze zaleca się przecież przegląd oferty w co najmniej kilku sklepach, a przy tym porównanie przekroju produktów i cen, oczywiście pod warunkiem, że dysponujesz wystarczająco ilością wolnego czasu. Na pewno wyszukując sklep internetowy z pościelą z kory, spotkasz niejedno fascynujące wirtualne miejsce, którego nie będziesz miała ochoty opuszczać. Bez wątpienia podjęcie decyzji, gdy nie możesz dotknąć i poczuć wybranej tkaniny, może przysporzyć nieco trudności. Kieruj się opisami produktów. Jeśli trafisz już na model, który zaspokoi twój gust i będzie wyglądał na idealny, spójrz jeszcze kilka razy na ekran komputera i porównaj kolorystykę zdjęcia do poszczególnych elementów sypialni. Upewnij się, że nic się ze sobą nie gryzie.
Jeśli jesteś już pewna swojej decyzji, nie pozostałe nic innego, jak od razu kupić minimum dwa komplety. Nie chcesz przecież, żeby twoi znajomi trafili akurat na moment, gdy sypialnia będzie straszyła, bo własnie zabrałaś swoją śliczną nową pościel do prania…

sklep.kz.com.pl
sklep.kz.com.pl
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here