Pokrowiec do przechowywania mebli ogrodowych – czy warto go kupić?

0
271

Każdy właściciel mebli ogrodowych zdaje sobie sprawę ze znaczenia pokrowca do ich przechowywania. Meble ogrodowe bowiem są wystawione na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą doprowadzić do ich uszkodzenia. Wystarczy wymienić takie zjawiska pogodowe jak deszcz, śnieg czy bardzo niskie temperatury powietrza. Odpowiednia troska o nasze meble oraz przechowywanie ich w odpowiednich warunkach pozwala cieszyć się nimi na dłużej. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się resztą artykułu, z którego dowiesz się, jakie są najczęściej wykorzystywane sposoby przechowywania mebli ogrodowych oraz dlaczego warto po nie sięgnąć.

Pokrowce na meble – co należy o nich wiedzieć?

Przystępując do zakupu pokrowca na meble, zalecane jest zapoznać się z podstawowymi parametrami, różnicującymi ofertę dostępnych produktów na rynku. Poszczególne modele pokrowców mogą bowiem być przeznaczone do osłaniania mebli z określonego rodzaju tworzywa lub przed określonymi warunkami atmosferycznymi.

Najczęściej, pokrowiec można zakupić wraz z samym zestawem mebli ogrodowych. W takim wypadku dołączony do nich element ochronny powinien być dopasowany do zakupywanych mebli, zarówno pod kątem jego kształtu, rozmiaru, jak i materiału wykonania. Zakup pokrowca wraz z meblami jest najpraktyczniejszym rozwiązaniem.   

W przypadku, gdy nie nabyliśmy pokrowca w zestawie z meblami, możemy zdecydować się na jego osobny zakup. Znajdziemy zarówno pokrowce przeznaczone do osłaniania poszczególnych mebli, jak i pokrowce zbiorcze – np. mogące pomieścić kilka krzeseł złożonych jedno w drugie. Przystępując do zakupu, warto więc upewnić się – ile dokładnie pokrowców będziemy potrzebować oraz jakich rozmiarów są nasze meble ogrodowe. Istotne będą wysokość poszczególnych mebli, ich szerokość oraz długość.

Istotne parametry podczas doboru pokrowca

Przeglądając dostępne pokrowce na meble ogrodowe, warto zawczasu zwrócić uwagę, na materiał, który został wykorzystany do ich stworzenia. Znajdziemy pokrowce przewidziane dla mebli wykonanych z drewna, metalu, plastiku, technorattanu, rattanu i innych.

Istotny jest także materiał samego pokrowca – najczęściej są to mieszanki materiałów sztucznych: poliester, folia, materiał wzmacniany akrylem, polietylen, wzmocnione PCV i inne. Zaletą tworzyw sztucznych jest łatwe usuwanie zabrudzeń z ich powierzchni. Dzięki temu pokrowce mogą być używane przez długi czas, a przechowywać je możemy nawet w zakurzonym warsztacie. Usunięcie osadzających się na nim zanieczyszczeń nie powinno nastręczyć większych problemów.

Ponadto, warto upewnić się, czy producent zaleca używać pokrowca we wszystkich pożądanych przez nas okolicznościach. Chodzi przede wszystkim o mrozy – z którymi nie każdy materiał może sobie poradzić.

Przed czym chronią pokrowce?

Pokrowce ochraniać będą nasze meble ogrodowe przed różnymi czynnikami szkodliwymi. Poza wspomnianymi już warunkami atmosferycznymi (deszcz, śnieg, wilgoć, niska temperatura) wymienić należy także: uszkodzenia wynikające z obecności zwierząt (w tym odchody), grzyby, pleśń, odbarwienia wynikające z ekspozycji na światło oraz przesadne wyschnięcie (dotykające szczególnie mebli wykonanych z rattanu lub drewna).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here