Papierowe lampy podłogowe – co warto o nich wiedzieć?

0
250

Osobie poszukującej stylowej lampy podłogowej, z całą pewnością można zaproponować lampę papierową. Oczywiście nazwa te nie oznacza, że cała lampa jest papierowa. Odnosi się ona raczej tylko do materiału,  z którego wykonany jest abażur. Przyjrzyjmy się kilku cechom, którymi charakteryzują się te dizajnerskie lampy.

Papierowe lampy podłogowe – propozycje dizajnu

Projekty lamp papierowych oferowanych przez producentów, są różnorodne. Można spotkać takie, które na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się zbytnio spośród innych lamp, ale też takie, które z miejsca przykuwają uwagę. Dostępne są więc lampy na klasycznym trójnogu o niezbyt dużym papierowym abażurze. Może mieć on tradycyjny kształt odwróconego wiaderka lub kuli sklejonej z papierowych, małych wycinków. Lampy podłogowe z papierowym abażurem ustawione na pojedynczej nodze, również można kupić. W tych abażury zwykle są większe i mają różne kształty. Od podłużnych sześcianów po zwężające lub rozszerzające się na obu końcach walce. Popularnością cieszą się modele lamp papierowych, których abażur okrywa całą ich długość, stelaż i nogi są niewidoczne. W tego rodzaju modelach występuje więcej niż jedna żarówka i na różnych wysokościach. W niektórych lampach podłogowych zamiast klasycznej prostej nogi, niewielki abażur umiejscowiony jest na konstrukcji, którą z powodzeniem można wykorzystać jako półkę na książki. Inne jeszcze modele posiadają abażury na stelażu, który umożliwia regulację wysokości lampy. Jeśli zaś przyjrzeć się kolorowi papierowych abażurów, to w tym aspekcie nie ma zbytniego wyboru. Są one bowiem zwykle całkiem białe, rzadziej zdobione wzorami lub kolorowe. Przy czym przeważnie nie są to bardzo ciemne barwy.

Papierowe lampy podłogowe – ceny

Rozbieżność cenowa papierowych lamp podłogowych jest dość duża. Ceny są oczywiście uzależnione od wybranego projektu. Im jest on bardziej wyrafinowany i skomplikowany tym więcej pieniędzy trzeba będzie na lampę wydać. Najtańszą ale nadal stylową lampę papierową znaleźć można już za zaledwie 29zł. Lampa z abażurem na całej długości, zależnie od kształtu kupimy za 100-200zł. Podobnie jest z lampami na jednej nodze z długim abażurem papierowym, z tym, że tu cena może przekroczyć 250zł. Lampy z niedużym abażurem ale ze stelażem – półką osiągają ceny wahające się między ok 600 a 800zł. Trójnożna lampa z okrągłym, „poszarpanym” abażurem z papieru to koszt ponad 800zł. Natomiast lampa podłogowa, papierowa z regulowanym abażurem to wydatek ponad 3000zł. Oczywiście ceny mogą się różnić zależnie od sprzedawcy internetowego bądź sklepu, dlatego są one orientacyjne. Wniosek natomiast wysnuwa się bardzo konkretny – papierową lampę podłogową można znaleźć na każdą kieszeń.

Papierowe lampy podłogowe – do jakich wnętrz najbardziej będą pasować?

Papierowe lampy będą pasować raczej do wnętrz jasnych i nowoczesnych. Ze względu na nietypowy materiał jak i kolor i kształty, nie sprawdzą się w pomieszczeniach utrzymanych w stylu francuskim, glamour lub art deco. W zależności od modelu, lampa papierowa odnajdzie się w wystroju śródziemnomorskim, skandynawskim, czy modern classic. Wiele modeli takich lamp znajdziesz pod tym linkiem https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/55-klasyczne-lampy-podlogowe. Jednak szczególnie wydają się one pasować do aranżacji orientalnej a zwłaszcza z elementami japońskimi. Najważniejsze jednak jest odpowiednie ustawienie lampy stojącej aby należycie wypełniała swą funkcjonalną rolę. Stylowe papierowe lampy podłogowe, te bardziej klasyczne czy też nowocześniejsze z całą pewnością uda się wkomponować w odpowiednie wnętrze przy odpowiednim wcześniejszym zaplanowaniu aranżacji pomieszczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here