Poduszka, kołdra, pościel, prześcieradło – kompletujemy komfortowy zestaw do spania dla naszego dziecka

0
214

Łóżko to miejsce, w którym każdy z nas spędza znaczną część swojego życia. Od tego, czy się wyśpimy, zależy nasze samopoczucie w trakcie dnia. Wszyscy troszczymy się o swoje dzieci. Chcemy, aby były szczęśliwe i zdrowe. Duży znaczenie w tej kwestii ma prawidłowy dobór wyposażenia łózka malucha, w tym poduszki, kołdry, pościeli oraz prześcieradła.

Poduszka i kołdra

Gdy dziecko wyrasta z łóżeczka i przenosi się do standardowego łóżka, powinniśmy je wyposażyć w dobrej jakości poduszkę oraz kołdrę. Istotne znaczenie odgrywa rodzaj materiałów wykorzystanych do ich produkcji.

Poduszki nie powinny być zbyt twarde ani zbyt miękkie. Dziecięcej głowie ma być po prostu wygodnie na niej leżeć. W sprzedaży są poduszki puchowe, poliestrowe lub poduszki z wypełnieniem z pierza. Każdy może wybrać produkt według własnego uznania.

Wybór dziecięcej kołdry powinien być oparty na obserwacji sposobu spania dziecka. Niektóre maluchy lubią być szczelnie przykryte ciepłą kołdrą, a innym jest ciągle gorąco. W opcji są zatem produkty o grubszym lub cieńszym wypełnieniu. W zależności od tego do jakiej grupy należy nasze dziecko, taką powinniśmy kupić mu kołdrę. Jednak niezależnie od rodzaju kołdry, powinna ona być lekka i przewiewna. Niektórzy rodzice decydują się na zakup kołdry, która składa się z dwóch spiętych ze sobą warstw. Jest to zestaw, który przydaje się w miesiącach letnich i zimowych.

Kupując poduszkę i kołdrę dla dziecka, powinniśmy upewnić się, że produkty nadają się do prania w wysokich temperaturach. Decydując się na takie wyroby, zapewniamy sobie możliwość higienicznego i długoletniego użytkowania tego typu asortymentu.

Zestaw pościeli

O ile o zakupie kołdry i poduszki decydują zazwyczaj rodzice, o tyle w kwestii pościeli, dzieci lubią mieć coś do powiedzenia. Warto przejrzeć bogatą ofertę sklepu Nyks.pl. Dostępna jest tu pościel w wielu różnych rozmiarach i opcjach kolorystycznych.

Jeżeli chodzi o wymiary pościeli, to w sprzedaży znajduje się pościel dla dzieci młodszych (na przykład: 100×135, 100×160, 120×160), jak i pościel dla dzieci 140×200, która dedykowana jest starszakom i młodzieży. Do nabycia są wszelkie możliwe wymiary pościeli, w tym również poszewek na poduszki i jaśki.

Tkaniny pościelowe występują w przeróżnych, atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży kolorach i deseniach. Mogą przedstawiać bohaterów z dziecięcych bajek, postacie z filmów, geometryczne wzory (na przykład: koła, gwiazdki, serca), zwierzęta (między innymi: słonie, motyle, lwy), kwiaty. Z całą pewnością znajdziemy wymarzony komplet dla dziewczynki lub chłopca.

Pościel z katalogu firmy Nyks.pl to produkty wykonane z najlepszego gatunku materiałów. Co istotne, wszystkie wyroby produkowane są na terenie naszego kraju.

Prześcieradło

Nie ma co ukrywać, ale prześcieradła to produkty, które najszybciej się zużywają. Jeśli zależy nam na ich jak najdłuższym dobrym wyglądzie, to trzeba nabywać wyroby wysokogatunkowe. Powinny być one uszyte z wysokiej klasy tkanin odpornych na pranie w wysokich temperaturach. Kupując prześcieradło, należy dopasować jego rozmiar do wielkości materaca.

W sprzedaży znajdują się prześcieradła frotte, bawełniane, satynowe, z kory, z jerseyu. W dziecięcym łóżku dobrze sprawdzają się prześcieradła z gumką. Dla dzieci, którym zdarza się jeszcze w nocy moczenie, warto zamówić prześcieradło nieprzemakalne. Chronimy dzięki temu materac i minimalizujemy ryzyko rozwoju bakterii i roztoczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here