Pielęgnacja torebek – jak prawidłowo czyścić i przechowywać torebki?

0
317

Każda kobieta chce, aby długo poszukiwana i starannie wybrana torebka jak najdłużej wyglądała zachwycająco. Niestety z biegiem czasu, pod wpływem niewłaściwego przechowywania oraz warunków atmosferycznych, torebka może stracić swój oryginalny wygląd. Na szczęście, torebki można pielęgnować w prosty i niezbyt pracochłonny sposób – dzięki temu dłużej wyglądają jak nowe, zachowują swój kształt oraz elastyczność. Jak najlepiej pielęgnować torebki, prawidłowo je czyścić i przechowywać? Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma praktycznymi poradami.

Pielęgnacja torebek skórzanych – lepiej zabezpieczyć ją zawczasu

Najtrudniej przechowuje się torebki skórzane wykonane ze skóry licowej. Mogą się odbarwić, popękać i stracić swój naturalny połysk. Jakie środki zapobiegawcze najlepiej podjąć zawczasu? Przede wszystkim zadbać o to, żeby powierzchnia torebki była dobrze nawilżona i natłuszczona. Można wykorzystać do tego specjalne preparaty – pasty lub oliwy, którymi naciera się powierzchnię torebki i czeka, aż się wchłonie. Odpowiednie nawilżenie jest niejako warstwą ochronną dla torebki. Dzięki niej, zabrudzenia nie wnikają głęboko w skórę i łatwiej je usunąć. Nawilżenie torebki jest również ważne ze względu na ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi – jeśli powierzchnia skóry jest przesuszona, łatwo może pęknąć, zostać przetarta lub zarysowana. Nie można również zapominać o tym, że natłuszczona skóra torebki, po prostu ładnie wygląda. Natłuszczanie to rodzaj pielęgnacji, którą trzeba wykonywać regularnie, zwłaszcza przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, głównie zimą, ale również w upalne lato. Zabezpieczając torebkę, warto pamiętać też o metalowych suwakach przy ekspresie. . Dobrym pomysłem jest nasmarowanie ich  choćby woskiem, aby chodziły lekko i nie zacinały się.

torebka damska eobuwie

Czyszczenie torebki – działaj od razu!

Jeśli torebka jest odpowiednio nawilżona, jej czyszczenie nie jest bardzo trudne. W większości wypadków wystarczy lekko zwilżona, delikatna szmatka, którą należy lekko przetrzeć powierzchnię skóry. Trzeba jednak zadbać o to, aby nie była ona zbyt mokra, bo za dużo wody również może niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię torebki. Jeśli zabrudzenie trudno usunąć samą szmatką, warto skorzystać z dostępnych na rynku preparatów do czyszczenia skóry. Są one przystosowane do mycia delikatnej powierzchni torebki. Nie warto natomiast korzystać z detergentów uniwersalnych – jeśli są zbyt silne, mogą zostawić trwały ślad na torebce, unikać należy również szorowania, bo powierzchnię łatwo zarysować. Lepiej torebkę czyścić delikatnie, ale dłużej. Zabrudzenie z pewnością zniknie, ale wygląd torebki nie ulegnie zmianie. O wiele łatwiejsze w czyszczeniu są torebki ze skóry lakierowanej. Lakier sam w sobie stanowi warstwę ochronną – takiej torebki nie trzeba nawilżać, łatwo usunąć z niej również wszelkie zabrudzenia – wystarczy do tego zwykła szmatka. Kluczem do utrzymania torebki w dobrej kondycji, jest zadbanie o stan lakieru. Ten bowiem, może łatwo uszkodzić się pod wpływem zagięcia lub załamania.

Przechowywanie torebek – uważaj na wilgoć

torebki damskie eobuwieNajwiększym wrogiem torebek jest wilgoć. Wybierając miejsce na przechowywanie, trzeba koniecznie zadbać, żeby było suche, bo skóra pod wpływem wilgoci może nie tylko stracić swój naturalny wygląd, ale również zniszczyć się. Koniecznie trzeba też zadbać o odpowiednią ilość miejsca. Jeśli upchnie się swoje ulubione torebki w zbyt małej przestrzeni, mogą pozaginać się czy odkształcić i w najlepszym przypadku nie można od razu ich nosić, bo trzeba poczekać, aż wrócą do dawnej formy, a w najgorszym może okazać się, że w miejscu zagięcia powstał ślad na stałe lub nawet pęknięcie. Przechowując torebki, trzeba też koniecznie pamiętać o ich właściwym zabezpieczeniu, czyli wspomnianym wcześniej natłuszczeniu. Zwłaszcza jeśli torebkę nosi się tylko w konkretnym sezonie lub tylko na wyjątkowe okazje. To dodatkowa gwarancja, że po wyjęciu jej z szafki, będzie wyglądała tak, jak w momencie zakupu.

Pielęgnacja torebek – aby zawsze wyglądały, jak nowe

Starannie wybrana torebka (przykładową ofertę można znaleźć pod tym linkiem: https://www.eobuwie.com.pl/torebki/klasyczne.html), która idealnie pasuje do wielu stylizacji i na różne okazje, to prawdziwy skarb. Warto więc poświęcić trochę czasu na jej pielęgnację – właściwe zabezpieczenie, czyszczenie i przechowywanie – odpłaci się pięknym wyglądem przez wiele lat!

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here