Pamiątki z Sycylii

0
324

Pamiątki – to one przypominają nam o najpiękniejszych chwilach spędzonych na podróżowaniu i odkrywaniu nowych zakątków świata. Z każdej wyprawy przywozimy produkty, które są typowe dla danego regionu o które odzwierciedlają jego charakter. Jakie pamiątki można przywieźć z Sycylii? Jakie zakupy warto zrobić w tym miejscu?
Sycylia jest rajem dla miłośników rękodzieła. To właśnie rękodzieło dominuje w tutejszych sklepach i na bazarach, zaś turyści chętnie korzystają z szerokiego asortymentu miejscowych wyrobów. Szczególnie popularne są tu ceramika oraz tkactwo, a wielu lokalnych twórców zajmuje się produkcją marionetek.
Ceramika ma tu swój wyjątkowy charakter. Jest kolorowa i wesoła, zaś we wzornictwie często sięga się po miejscowe, tradycyjne wzory. Równie atrakcyjną pamiątką z Sycylii może być biżuteria, wytwarzana najczęściej ze srebrnego drutu oraz kolorowych pereł. Miejscowi rzemieślnicy znani są również z obróbki korali, zaś ich wyroby są bardzo popularne na bazarach.
Najbardziej charakterystycznym produktem są tu jednak marionetki. Powstają one z różnych materiałów, zaś wyobraźnia pracujących nad nimi artystów nie zna granic. Na zachodnim krańcu wyspy zaś popularne są plecionki, które powstają z palmowych liści. W rękach zręcznych rzemieślników zmieniają się one w ciekawe torby, torebki, maty oraz kapelusze.
Robiąc zakupy na Sycylii warto zakupić również nieco miejscowych specjałów. To region, w którym do dnia dzisiejszego pierwszoplanową rolę odgrywa rolnictwo i to właśnie owoce ziemi najliczniej pojawiają się na straganach. Miejscowe wino oraz oliwa z oliwek to oryginalna pamiątka, dzięki której w domowym zaciszu będzie można przywołać sycylijskie smaki i aromaty.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here