Optometria – specjalizacja oferująca Twoim oczom zdrowie

0
190

Potrzebujesz nowych okularów korekcyjnych? Masz wrażenie, że Twoja wada powiększyła się znacząco i chcesz ją sprawdzić? Powinieneś udać się do optometrysty, który zbada Twój wzrok i dobierze odpowiednie  okulary.

Kim jest optometrysta?

Zawód okulisty na pewno nie jest Ci obcy. Czy wiesz jednak coś na temat optometrystyki? Pozwól, że Ci wyjaśnię na czym polega ten zawód. Optometrysta jest to zawód medyczny, który zajmuje się wykrywaniem i korekcją wad wzroku za pomocą odpowiednich narzędzi takich jak okulary, soczewki, szkła kontaktowe. Optometrysta nie przeprowadza operacji, wystawia za to diagnozę i jeśli zauważy poważne choroby wymagające leczenia, odsyła pacjenta do okulisty, z którym zazwyczaj współpracuje. Jeśli dostrzeżenie obiektu sprawi Ci problem, musisz mrużyć oczy lub mocno skupiać wzrok, powinieneś udać się do optometrysty i zasięgnąć jego opinii. Aby zostać optometrystą należy ukończyć studia magisterskie lub podyplomowe na kierunku optometrii.

Jak przebiega badanie?

Optometrysta podczas badania posłuży się specjalnymi przyrządami, które umożliwią mu diagnozę Twoich narządów wzroku. Takimi przedmiotami są między innymi tablice tekstowe, foropter, autorefraktometr, tonometr, biomikroskop czy oftalmometr. Jak same nazwy wskazują są to bardzo specyficzne i skomplikowane narzędzia służące optometryście. Sama wizyta jest krótka, trwa około 40 minut, trochę dłużej może potrwać wybór odpowiednich okularów – szkieł i oprawek.

Ile kosztuje wizyta u optometrysty?

Koszt badań waha się i jest uzależniony od rodzaju podjętych działań w celu diagnozy Twoich problemów. Wizyta może kosztować około 200 złotych, przy czym badanie razem z topografią rogówki będzie droższe – około 250 złotych. W podobnej cenie znajdziesz oferty, które oferuje optometria Warszawa dla dzieci. Badanie oraz indywidualny program terapii może być droższy – 300 złotych. Oprócz tych kosztów musisz również uwzględnić cenę przyszłych okularów lub soczewek. Oprawki do okularów mogą być niestety bardzo drogie. Przy wyborze trzeba jednak zwrócić uwagę na firmę, która je wyprodukowała. Pamiętaj, że lepiej dopłacić trochę więcej ale być zadowolonym z dobrej jakości produktu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here