Armatura wodociągowa – jak dokonać jej wyboru?

0
140

Jeśli zależy nam na tym, aby przyłączyć dom do sieci wodociągowej, wówczas konieczny okaże się zarówno optymalny projekt, jak i materiały, które zostaną dobrane zgodnie z tym, jaki rodzaj instalacji został zastosowany. W konsekwencji będziemy mieli pewność, że przyłącze będzie szczelne i będzie nam służyć przez długi okres czasu. Jak wybrać armaturę wodociągową w zależności od materiału? W jaki sposób dobrać zasuwę odcinającą? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jak wybrać armaturę wodociągową w zależności od materiału?

W pierwszej kolejności powinniśmy zająć się dopasowaniem opasek do materiału rur, które to w najbliższym czasie zostaną nawiercone. W praktyce mamy dwie różne możliwości, a ich wybór zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji. Pierwsza z nich to obejmy żeliwne, które to charakteryzują się tym, iż posiadają stalowe taśmy razem z gumową opaską. W sposób szczególny przeznaczone są do rur żeliwnych, wykonanych ze stali i tych AC. Drugą możliwością są obejmy wyprodukowane w całości z żeliwa. Sprawdzą się do rur, które wyprodukowane zostały z tworzywa sztucznego. Wysokiej klasy armaturę wodociągową znaleźć można na stronie https://www.anwod.com.pl/.

Zasuwa odcinająca- w jako sposób ją dobrać?

Nie bez znaczenia jest również zasuwa odcinająca. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest dobranie jej w zależności od średnicy przyłącza. Co ciekawe, w tym przypadku mamy znacznie szerszy wybór. Jak to jest możliwe? Otóż zasuwy odcinające różnią się kilkoma aspektami, takimi jak chociażby rodzajem zabudowy, materiałem wykonania, sposobem łączenia. Specjaliści zalecają, aby zdecydować się na części wyprodukowane z żeliwa. Jest to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, jednocześnie charakteryzuje się odpornością na korozję. Zasuwy mogą być także wykonane ze stali nierdzewnej czy też mosiądzu. Każdy z tych elementów to niemalże gwarancja bezawaryjnego działania przez długi okres czasu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here