Najważniejsze zasady podczas zakupu bielizny

0
224

Bielizna to specyficzny element naszego codziennego stroju. Choć pozostaje ukryta pod warstwami ubrania zewnętrznego, to jednak nad jej wyborem potrafimy spędzić dużo czasu. Ponadto, bielizna występuje w wielu rozmaitych wersjach, różniących się fasonem, sposobem wykonania czy zastosowanymi materiałami. W ciągu ostatnich lat rozwinął się także trend kupowania bielizny „zabawnej” – wykonanej z materiałów w jaskrawych barwach, o nietypowym wzornictwie, pokrytej humorystycznymi motywami. Szczególnie popularne stały się pod tym względem skarpetki, których rozmaite wersje dostępne są dziś w niemal każdym sklepie odzieżowym.

Materiał wykonania a jakość bielizny

Bielizna powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Niezależnie czy mowa o skarpetkach, czy majtkach – w czasie noszenia nie powinny powodować uczucia dyskomfortu ani nadmiernego ucisku na nasze ciało. W innym wypadku będziemy się w nich po prostu czuli niewygodnie.

Dlatego podczas wyboru bielizny należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Dobrze jest sięgać po materiały przewiewne – zdolne do swobodnego przepuszczania powietrza. Dzięki nim skóra w naszych miejscach intymnych i na stopach będzie „oddychać”, w czasie regularnego wentylowania. Ponadto, zastosowanie przewiewnych materiałów pozwala uchronić się przed przegrzaniem i nadmiernymi otarciami skóry.

Zasada ta dotyczy przede wszystkim osób, które uprawiają sport lub których styl życia jest wyjątkowo aktywny (na przykład ze względu na rodzaj wykonywanej pracy zawodowej). Wówczas, majtki i skarpetki wykonane z przewiewnych materiałów (takich jak na przykład bawełna) pozwolą uchronić się przed niepożądanym rozwojem bakterii i grzybów.

Osobom o takich preferencjach powinna także przypaść do gustu bielizna bezszwowa – dedykowana zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jest wykonywana z jednego lub kilku części materiałów, połączonych bez używania szwów. Dzięki temu bielizna jest niezwykle wygodna podczas codziennego noszenia, dopasowuje się do kształtu naszego ciała oraz nadaje się do założenia nawet pod najbardziej opinające kreacje.

Bielizna „humorystyczna” – czyli o wyborze zabawnych skarpetek

Skarpetki zdecydowanie zmieniły swój status w ciągu ostatniej dekady. Jeszcze nie tak dawno kupowaliśmy przede wszystkim skarpetki sportowe lub eleganckie, które przeznaczone były do noszenia na co dzień oraz na okazje odświętne. Obecnie wybór jest o wiele szerszy. Dotyczy to nie tylko takich kwestii jak fason danej skarpetki (bardzo popularne dziś są stópki i balerinki), ale także ich wygląd.

Skarpetki występują bowiem w wielu nietypowych wersjach, często o celowo humorystycznej wymowie. Rozbudowaną ofertę skarpetek o nietypowym wyglądzie znajdziemy między innymi w sklepie internetowym: kabak.com.pl.

Do najchętniej kupowanych należą skarpetki pokryte przyjemnymi dla oczu motywami kolorystycznymi. Wymienić należy choćby figury geometryczne, prążki, kratki, a także bardziej rozbudowane – motywy jedzenia, motywy zwierzęce czy świąteczne.

Na popularności zyskują także skarpetki dopasowane do konkretnego hobby, zajęcia lub zawodu. Znajdziemy więc skarpetki z motywami rowerów, jachtów, deskorolek, komputerów oraz licznych innych. Są one dedykowane między innymi dla osób, które w swoim życiu codziennym lub zawodowym wykonują ilustrowane na skarpetkach czynności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here