Jak dobrać długość naszyjnika dla kobiety?

0
280

Wybierając naszyjnik dla kobiety, najczęściej zastanawiasz się, na jaki wzór i rodzaj kruszcu się zdecydować. Wahasz się najczęściej pomiędzy złotem i srebrem. Wybierasz między delikatnością a wyrazistością. Musisz jednak pamiętać, że równie ważna jest odpowiednia długość naszyjnika. Czytając przygotowany przez nas artykuł, dowiesz się:

Jakie długości naszyjników są dostępne na rynku?

Czy można zmienić długość naszyjnika?

Do jakich kreacji pasują poszczególne typy naszyjników dla kobiet?

Jakie długości naszyjników są dostępne na rynku?

Przeglądając ofertę naszyjników, może zaskoczyć Cię nie tylko duży wybór wzorów, ale także długości. Analizując oferowane na rynku długości naszyjników, można podzielić je na kilka kategorii. Wyróżniamy zatem:

– kolię i obrożę, których długość wynosi 30-35 cm,

– choker o średniej długości 36-41 cm,

– princess o długości 42-50 cm,

– matinee o długości 50-65 cm,

– operę, której długość waha się pomiędzy 66 a 90 cm,

– sznur lub lariat, którego długość sięga nawet 120 cm.

Takie usystematyzowanie długości naszyjników z pewnością nieco ułatwi Ci ostateczny wybór. Aby bezbłędnie trafić z prezentem, musisz jeszcze znać preferencje Twojej wybranki oraz styl, w jakim się ubiera.

Czy można zmienić długość naszyjnika?

A co w przypadku, jeśli masz już naszyjnik, ale chcesz zmienić jego długość? Preferencje części kobiet wychodzą poza normy, które przedstawiliśmy powyżej. Na szczęście większość naszyjników ma możliwość zmiany długości. Wszystko dzięki specjalnym przedłużkom, które pozwalają zwiększyć długość o 4 do 10 cm. To jednak pokazuje, że nie będziesz w stanie wydłużyć najkrótszego łańcuszka o długości 35 cm, do rozmiarów sznura lub lariatu.

Zmieniając długość naszyjnika, musisz też wziąć pod uwagę obwód szyi swojej wybranki. Szczególnie jeśli planujesz skrócenie biżuterii. Nie chcesz przecież, żeby kolia okazała się zbyt ciasna.

Biżuteria damska – naszyjniki. Do jakich kreacji pasują?

Wybierając naszyjnik, powinieneś uwzględnić style ubierania się Twojej ukochanej. Weź także pod uwagę proporcje ciała kobiety oraz okazję, z jakiej chcesz wręczyć biżuterię.

Najkrótszą wersją naszyjnika jest kolia i obroża. Ten rodzaj biżuterii doskonale nadaje się na uroczyste okazje. Kolia idealnie podkreśla kobiecy wdzięk. Pamiętaj jednak, że jeśli Twoja wybranka ma nieco bardziej obfitą figurę, to powinieneś zdecydować się na dłuższy naszyjnik.

O wiele luźniejsze od kolii i obroży są chokery. Swoim obwodem obejmują szyję i linię obojczyka. Chokery są najbardziej popularną wersją naszyjników. Zapewne wynika to z faktu, że są też najbardziej uniwersalne. Chokery można dopasować do każdego typu urody. Ten typ naszyjnika świetnie pasuje do codziennych stylizacji. Powoduje uwypuklenie dekoltu i łagodzi rysy twarzy.

Naszyjniki typu princess zaliczane są do biżuterii o optymalnej długości. Naszyjnik typu princess kończy się dwa palce pod linią obojczyka. Jeżeli nie znasz dokładnie preferencji kobiety, którą chcesz obdarować, to naszyjnik typu princess będzie najbardziej bezpieczną opcją.

Matinee to naszyjniki, które kończą się na linii dekoltu. Świetnie pasują do kreacji zakładanych na kolację, a także do stylizacji noszonych w pracy. Co ważne naszyjnik typu matinee optycznie powiększa biust.

Naszyjnik opera sięga za linię biustu. Ten typ jest polecany kobietom o niskim wzroście i drobnej budowie ciała. Dlaczego? Ponieważ naszyjnik matinee optycznie wydłuża sylwetkę i wysmukla twarz.

Najdłuższe wersje naszyjników mogą zwisać nawet do pępka. Doskonale sprawdzą się w przypadku kobiet o orientalnej urodzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here