Najpopularniejsze sporty wyczynowe – na co należy uważać

0
404

Lubisz adrenalinę, bo codzienna dawka porządnych wrażeń jest Ci niezbędna do poczucia szczęścia w życiu? Jeśli tak, to z pewnością uprawiasz któryś z powszechnie znanych sportów wyczynowych. A czy wiesz, że decydując się na tak niebezpieczne spędzanie wolnego czasu, koniecznie powinieneś się ubezpieczyć? Dowiedz się więcej o tym, co będzie Ci niezbędne.

Lubisz wyzwania, a sport towarzyszy Ci w życiu od zawsze? Zobacz, czy przypadkiem dyscyplina, którą uprawiasz nie zalicza się do sportów wyczynowych. Jeśli tak, to niezbędne będzie dodatkowe ubezpieczenie, które pozwoli na wypłatę wysokiego świadczenia.

Sporty wyczynowe – co to oznacza?

Aby móc powiedzieć, że konkretna osoba uprawia sport wyczynowy, konieczne jest, by spełniała ona kilka wytycznych. Po pierwsze uprawiała go cyklicznie, intensywnie i była narażona na kontuzję.

Sport wyczynowy to także nie byle jaka dyscyplina sportu. To przede wszystkim taki rodzaj aktywności, który cechuje wysoki poziom niebezpieczeństwa. Mocno niebezpieczny, niosący za sobą ryzyko upadku z wysokości, złamania kończyn, trwałego uszczerbku na zdrowiu. Brzmi przerażająco, ale osób, które decydują się na uprawianie sportów wyczynowo nie brakuje.

Sporty wyczynowe – co to oznacza

A jakie dyscypliny zaliczamy do tego wąskiego grona bardzo niebezpiecznych? Oto one:

– kajakarstwo górskie – gdzie dominują silne prądy, ogromne przewyższenia i możliwość wpadnięcia do nurtu,

– nurkowanie w jaskiniach – o ile zwykłe nurkowanie nie należy do niebezpiecznych to ten rodzaj zanurzenia przy ogromnych obrywach skalnych, może zadziwić niejednego śmiałka,

– skoki spadochronem – jak to w powietrzu bywa, tutaj nic nigdy nie jest pewne, a jakakolwiek awaria jest śmiertelna w skutkach,

– narciarstwo poza szlakiem – to zjazd naprawdę ekstremalny – nie wierzysz? Wypróbuj choć raz zjechać z trasy i spróbować utrzymać równowagę w zaspach śnieżnych i pomiędzy iglakami.

Jakie ubezpieczenie wybrać

Jakie ubezpieczenie wybrać? Czy zwykłe NNW wystarczy?

Aby wybrać odpowiednią polisę ubezpieczeniową konieczne jest przede wszystkim dobranie oferty względem dyscypliny, którą uprawiasz i intensywności, która ją cechuje. Zwykłe ubezpieczenie NNW nie wystarczy. Należy sprawdzić dokładnie w OWU ubezpieczenia, czy towarzystwo uwzględniło w nazewnictwie Twój konkretny sport wyczynowy, jako faktycznie niebezpieczny i wyraźnie kontuzjogenny. Tutaj znajdziesz dobre ubezpieczenie nnw online dla sportowców.

Składka na takie ubezpieczenie będzie oczywiście wyższa, ale pamiętajmy o jakim poziomie niebezpieczeństwa rozmawiamy. Wypadek może się tutaj wydarzyć praktycznie każdego dnia, w różnych okolicznościach.

Czy warto się ubezpieczyć? Naszym zdaniem bezwzględnie tak. Sport wyczynowy jest tak niebezpieczną dyscypliną, że trudno liczyć na szczęście i umiejętności. Dobierz odpowiedni pakiet NNW i trenuj spokojnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here