Kiedy warto zdecydować się na zakup kuchenki indukcyjnej? Poradnik

0
317

Kiedy kilka lat temu kuchenki z płytą indukcyjną przebojem wdarły się do naszych kuchni, nikt nie przypuszczał, że zagoszczą one u nas na stałe. Chwilowy trend stał się jednak na tyle popularny, że dziś wiele osób nie wyobraża już sobie wymienienia jej na nieco trącącą myszką kuchenkę gazową. Kto i dlaczego powinien zdecydować się na kuchenkę indukcyjną? Dowiedz się w naszym dzisiejszym poradniku.

Najważniejsze zalety kuchenek indukcyjnych

Tym, co wyróżnia kuchenki indukcyjne, jest przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo użytkowania. Posiadając kuchenkę indukcyjną, nie musimy martwić się o nieszczelną kuchenkę czy groźny dla życia wybuch butli z gazem (jeśli jednak zauważysz jakiekolwiek pęknięcia na swojej płycie indukcyjnej, jak najszybciej oddaj ją do naprawy –  w przeciwnym razie istnieje bowiem spore ryzyko porażenia prądem).

Tego rodzaju kuchenki wiążą się również ze znacznie mniejszym prawdopodobieństwem oparzeń, co docenią zwłaszcza rodzice kilkuletnich maluchów, które chętnie włączają się do wspólnego przygotowywania posiłków.

Zakup płyty indukcyjnej sprawdzi się również w przypadku tych z nas, którzy nie mają czasu na mozolne czyszczenie kuchenki. Aby doczyścić taką płytę z resztek jedzenia czy plam tłuszczu, wystarczy bowiem odczekać kilka minut, aż urządzenie zupełnie wystygnie, i przetrzeć ją płynem do czyszczenia kuchni. W dłuższej perspektywie czasowej możemy zaoszczędzić w ten sposób nawet kilka godzin rocznie!

Twoja kuchnia charakteryzuje się nowoczesnym i  nieco surowym stylem? W tej sytuacji płyta indukcyjna będzie w Twoim przypadku znacznie rozsądniejszym wyborem.  Jej wygląd będzie bowiem świetnie współgrał z minimalistyczną aranżacją Twoich pomieszczeń.

Szukasz odpowiedniej kuchenki dla swojej kuchni? Szeroki wybór płyt indukcyjnych znajdziesz w Neonet.

Wady płyt indukcyjnych

Tym, co przemawia na niekorzyść kuchenek indukcyjnych, jest wysoki koszt, jaki wiąże się z ich kupnem i podłączeniem przyłącza trójfazowego (które w większości przypadku uznawane jest za najbardziej praktyczne rozwiązanie). Koszt najtańszej płyty indukcyjnej o 4 polach grzewczych to wydatek rzędu 800 złotych, czyli ponad 400 złotych więcej niż w przypadku kuchenek gazowych, zaś instalacja przyłącza trójfazowego – około 100-150 zł.

Ze sporym wydatkiem muszą również liczyć się ci, którzy nie posiadają garnków ferromagnetycznych, czyli takich, które nagrzewają się pod wpływem działania pola magnetycznego. Średni koszt kompletu takich garnków wynosi około 300 zł, co w niektórych przypadkach może być sporym obciążeniem dla domowego budżetu.

Płyta indukcyjna – czy warto ją kupować?

Odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście, że warto! Płyta indukcyjna to rozwiązanie dla wszystkich, dla których bezpieczeństwo jest rzeczą priorytetową. Komfort wiążący się z posiadaniem takiej płyty znacząco przewyższa koszty, jakie musimy ponieść na początku jej zakupu.

Chcesz wiedzieć więcej na temat płyt indukcyjnych? Zajrzyj do artykułu https://www.neonet.pl/blog/plyta-ceramiczna-czy-indukcyjna-ktora-wybrac.html.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here