Na co zwrócić uwagę podczas wyboru napędu do bramy skrzydłowej?

0
276

Napęd do bramy skrzydłowej to bezsprzecznie inwestycja na wiele lat. Z tego powodu warto przemyśleć ją dokładnie, by nie żałować zakupu. Na wstępie powinieneś określić swoje potrzeby i oczekiwania, a następnie wybrać dystrybutora, który posiada w swojej ofercie bramę posiadającą wszystkie funkcjonalności, jakich potrzebujesz. Satysfakcja z użytkowania i poczucie bezpieczeństwa są tu absolutnie najważniejsze, dlatego nie pozostawiaj wyboru przypadkowi.

Jakiego napędu do bramy potrzebujesz?

Zanim zdecydujesz się na zakup napędu do bramy skrzydłowej, dokładnie określ swoje potrzeby, o które na pewno zostaniesz zapytany w sklepie. Po pierwsze musisz wiedzieć, jak często brama będzie otwierana i zamykana w ciągu 24 godzin. Co więcej, dowiedz się, jakie wymiary ma i ile waży Twoja brama – to także bardzo istotne informacje. Sprawdź również, jaki posiadasz rodzaj bramy, ponieważ od tego zależy, jaki napęd będzie do niej zamontowany. Bramy skrzydłowe korzystają z odmiennego rodzaju napędu niż bramy skrzydłowe. Pytanie, jakie z pewnością również zada Ci sprzedawca będzie dotyczyło dostępu do prądu i przewodów wymaganych do prawidłowego działania napędu.

W kwestii montażu bardzo ważna będzie skrętka komputerowa, dzięki której do napędu w każdej chwili dodasz kolejne opcje bez potrzeby każdorazowego kopania w ziemi. W przypadku gdy brama ma być instalowana na działce, gdzie ilość cykli jest mniejsza, zasilanie można dostarczyć nawet z żelowych akumulatorów, które są wyposażone w baterie słoneczne. To rozwiązanie jest nie tylko bardzo praktyczne, ale też korzystne cenowo.

funkcje napędu do bramy

Jakie funkcje napędu do bramy są najistotniejsze?

Napędy do bram skrzydłowych mają naprawdę szeroki wachlarz funkcji. Najważniejsze z nich to te, które zapewniają bezpieczeństwo podczas użytkowania, a także wydajność mechanizmu. Świetną funkcją jest np. miękki start i stop, a także zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe. Często użytkownicy wybierają również lampy ostrzegawcze, opcję pracy na niskim napięciu, a także awaryjnego wyjścia. To świetne rozwiązania, które przydają się naprawdę często. Istnieje jeszcze wiele innych dodatków, jednak większość z nich to jedynie funkcje, które podnoszą cenę napędu, a w rzeczywistości wcale nie są przydatne.

Czy cena zawsze idzie w parze z jakością?

Ceny napędów do bram skrzydłowych są naprawdę bardzo różne. Wszystko zależy od producenta. Często niestety przepłacamy kupując mechanizm znanej firmy. W rzeczywistości nie różni się on wiele od tańszych alternatyw. Sprawdzone napędy nie są wcale tymi najdroższymi. Nie marka jest ważna, ale wydajność i gwarancja bezpieczeństwa. Z tego powodu dużym zainteresowaniem cieszą się napędy do bram NICE, CAME, które dostępne są w sklepie Montersi.plhttps://www.montersi.pl/napedy-do-bram-skrzydlowych . Firmy oferują wysoką jakość produktów w przystępnych cenach.

Dystrybutor napędów do bram skrzydłowych

Jak wcześniej wspominaliśmy, wybór producenta napędów nie oznacza wyboru najbardziej znanej firmy. Aby zdecydować się na najlepszą opcję, dowiedz się, jaką gwarancję na urządzenie oferuje producent, czy zapewnia profesjonalne doradztwo, wsparcie techniczne oraz serwis. Przeczytaj także opinie o firmie w Internecie – na pewno znajdziesz tam wiele przydatnych uwag.

Zastanawiasz się jaki napęd do bramy wybrać? Zgłoś się do fachowców ze sklepu Montersi.pl

Montersi.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here