Mezoterapia igłowa – lifting bez skalpela?

0
283

Wszystkim zależy na dobrym wyglądzie – nikt nie chce, by na jego twarzy były widoczne zmarszczki, a gdybyśmy mogli, zatrzymalibyśmy upływ czasu i korzystali z wiecznej młodości. Część osób decyduje się na zabiegi liftingujące i redukujące niedoskonałości powstające w wyniku starzenia się organizmu. Okazuje się, że obecnie nie jest już konieczne udawanie się na zabiegi wymagające użycia skalpela. Alternatywą jest mezoterapia igłowa.

Mezoterapia igłowa, czyli sposób na regenerację skóry

Mezoterapia to technika nakłuwania skóry. Powoduje to mikrouraz. Nie ma się jednak czego obawiać – to właśnie ten mikrouraz stymuluje skórę do rozpoczęcia „programu naprawczego”. W dużym skrócie – skóra staje się bardziej podatna na składniki zawarte w preparatach odżywczych, ponieważ zwiększa się jej przepuszczalność, a ponadto zwiększa się liczba podziałów komórkowych w obrębie warstwy podstawnej naskórka.

Jeśli chodzi o mezoterapię igłową, pobudzane są także mięśnie odpowiedzialne za podtrzymywanie skóry. Co bardzo ważne, zabieg stymuluje także produkcję kolagenu i elastyny. Proces regeneracyjny nabiera tym samym niesamowitego tempa.

Mezoteriapia mikroigłowa efekty

Podczas mezoterapii igłowej oprócz nakłuwania skóry wprowadza się pod jej warstwę także kwas hialuronowy. Skóra staje się dzięki temu gładsza, a zmarszczki – znacznie mniej widoczne. Poprawie ulega także owal twarzy. Aby efekty mezoterapii igłowej były widoczne, potrzeba około 4 zabiegów (które składają się na jedną serię); dzięki temu efekt utrzyma się także znacznie dłużej. Optymalnie jest potem powtarzać jeden zabieg raz w roku, co pozwoli niewielkim nakładem podtrzymać efekty. Warto jednocześnie pamiętać, że mimo iż zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów, to pierwsze efekty będą widoczne już za pierwszym razem. To powinno zachęcić wszystkich, którzy nie do końca są przekonani do efektów tej metody. Osoby, które chciałyby poznać więcej informacji na temat samego zabiegu, mogą odwiedzić stronę https://enel.pl/enelzdrowie/cialo/co-to-jest-mezoterapia

Czy mezoterapia igłowa jest dla wszystkich?

Teoretycznie na zabieg może udać się każdy, jednak specjaliści zalecają go osobom po ukończeniu 30. roku życia – wcześniej efekty będą mniej widoczne, ponieważ skóra jest wtedy jeszcze w dobrej kondycji i zabiegi liftingujące nie są konieczne.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here