Makijaż dla brązowych oczu

0
229

Brąz na ogół obejmuje szeroką grupę ciemnych tęczówek, które różnią się między sobą ilością żółtego i brązowego pigmentu. Według wielu źródeł, brązowy kolor oczu jest na świecie najczęściej spotykany. Oczywiście istnieje wielka różnorodność w obrębie brązowookich ludzi. Zdarzają się oczy bardzo ciemne, które na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie czarnych. Często spotyka się także oczy piwne, bądź bursztynowe. Czysty brąz oczu ma to do siebie, że nie ma w nim zielonkawych refleksów. Jeśli wystąpią, ważne, by ocenić, który kolor dominuje – brąz, czy zieleń. Może się bowiem okazać, że tak naprawdę mamy oczy oliwkowo-zielone, z brązową otoczką wokół źrenicy. To zmienia nieco rekomendowaną kolorystykę makijażu, dlatego warto dokładnie obejrzeć swoje oczy w świetle dziennym.
Brązowe oczy to niewątpliwie atut każdej ich posiadaczki. Na ogół kobiety, które mają taki kolor tęczówki oka maja również śniadą lub oliwkową cerę, południowe i egzotyczne rysy twarzy oraz są brunetkami lub szatynkami. Brązowe oczy uwodzą, zniewalają i na pewno nie pozwalają o sobie zapomnieć. Dlatego jeśli jesteś tą szczęściarą i masz brązowe oczy to warto byś wiedziała jak za pomocą makijażu możesz je podkreślić i jeszcze bardziej wyeksponować.
Kolory harmonizujące z brązowymi oczami to przede wszystkim żółty, złoty i pomarańczowy. Jednak u pań o omawianym kolorze tęczówki sprawdzą się również szare, granatowe, niebieskie, srebrne oraz czarne makijaże. Należy uważać z brązowymi cieniami do powiek, ponieważ w ich otoczeniu oczy mogą stać się rozmyte.
Jeśli chcesz wykonać makijaż, który spełni określoną funkcję kieruj się zasadami:
• Makijaż dramatyczny- kolorem, który zwiększy głębię prawdziwie brązowych oczu jest granat. Żadna inna tęczówka nie wygląda w takim zestawieniu równie efektownie. Niektóre brązowe oczy stają się wręcz czerwonawe, jeśli otoczymy je ciemnoniebieską ramą z cieni. Należy jednak uważać, by nie doprowadzić do karykaturalnego, przerysowanego efektu. Dlatego pamiętaj, aby baza smoky była czarna, bądź ciemnobrązowa, a akcentem kolorystycznym był metaliczny granat
• Makijaż uwydatniający- niebieskości świetnie uwydatnią kolor oka. Brązowe tęczówki wyglądają też bardzo dobrze z zestawieniu z zielenią.
• Makijaż podkreślający- stosując kolory w barwach neutralnych, takich jak brązy i złoto. Trzeba dokładnie przyjrzeć się kolorowi oczu, czy mają ciepły, czy chłodny odcień i w harmonii z tą kolorystyką dobierać brązy.

wypaplani.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here