Balejaż na krótkich włosach

0
349

Krótkie włosy wbrew obiegowej opinii to wcale nie jest łatwy temat. Jednym mogłoby się wydawać, że wystarczy je tylko umyć i wysuszyć (często bez suszarki), ale każda posiadaczka krótkiej fryzury wie, że jest to mit! Krótkie włosy wymagają zainteresowania i uwagi, czasem większej niż te długie, które można związać w „koński ogon” i po sprawie. Jednak pomimo tego, że są tak wymagające co raz więcej świadomych swego wyglądu kobiet, decyduje się na taką stylizację. Dlatego warto jest wiedzieć jakie koloryzacje oraz „upięcia” można wyczarować z krótkich włosów.
Idealny balejaż na krótkich włosach to taki, który zagwarantuje, ze fryzura będzie wyrazista, będzie pasowała do koloru oczu i karnacji oraz w pełni odzwierciedli styl oraz image jej właścicielki. Koloryzacja na krótkich włosach nie może być płaska i niewidoczna. Często kolor musi podkreślać cieniowania oraz różnego typu pazurki. Balejaż na krótkich włosach da nam wrażenie objętości i trójwymiarowości całej fryzury.
Na czym więc polega taka metoda farbowania włosów? Balejaż na włosach krótkich polega na rozjaśnieniu wierzchniej warstwy włosów, tak by dać efekt słonecznych refleksów. Stosowany na ogół na włosach jasnych, albo rudych. U brunetek i szatynek stosuje się analogiczną technikę, zwaną sunlight. Oczywiście, oprócz włosów muśniętych słońcem, możemy eksperymentować z bardziej odważnymi kolorami. Balejażu nie należy jednak mylić z pasemkami. Jeśli chcemy sobie zrobić burzę różnokolorowych pasm na głowie to nie będą one balejażem. Wtedy chcemy po prostu zrobić sobie pasemka, które z balejażem mają niewiele wspólnego. Najprostsze założenie balejażu jest takie, że do koloru, który mamy na włosach dobieramy odcień o kilka tonów jaśniejszy, dzięki czemu rozjaśniamy górną warstwę uzyskując efekt słonecznych refleksów. Jest to stosunkowo prosta technika koloryzacji, która pozwala uzyskać bardzo interesujący efekt. Włosy wyglądają na pełne blasku, jak po powrocie z wakacji. Oryginalny efekt uzyskamy używając bardziej odważnych kolorów. Balejaż na włosach krótkich będzie dobrze wyglądał we wszystkich odcieniach czerwieni i fioletów. Można też pomyśleć o granatowych refleksach na czarnych włosach.

mitomamka.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here