Kupujemy nową sofę

0
268

Kupowanie sofy to jedna z najważniejszych inwestycji, jakie możemy poczynić w domu. W salonie jest to mebel, na którym bawimy się, czytamy, jemy i pijemy, spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, oglądamy telewizję, a nawet śpimy, więc warto zainwestować w taki, który przetrwa długie lata. Od dokonania pomiarów po wybór dobrej ramy – oto cztery rzeczy, które powinniśmy rozważyć przed zakupem nowej sofy. Warto najpierw wytypować sobie kilka mebli dobrych marek – na przykład LaForma sofa, a następnie przyjrzeć się im pod kątem poniższych porad.

Jazda próbna

Średnia sofa ma głębokość siedziska wynoszącą co najmniej 60 cm, co daje dużo miejsca na manewrowanie, jeśli ma się długie nogi, i pozwala je schować w przypadku niższych ludzi. Ale głębokości siedzeń bywają różne, więc zdecydowanie trzeba je wcześniej wypróbować, aby zapewnić sobie dobre podparcie pleców. Jeśli chodzi o wysokość siedziska, większość wzorów ma od 45 cm do 50 cm wysokości. Nie ma właściwej lub złej wysokości, więc znów warto przeprowadzić testy przed zakupem, aby upewnić się, że nowa sofa pasuje do całej rodziny. Na koniec sprawdźmy całkowitą szerokość, z wyjątkiem podłokietników, żeby przekonać się, czy można się na meblu swobodnie wyciągnąć.

Solidna rama

Wydajmy tyle, na ile możemy sobie pozwolić na wysokiej jakości ramę – posłuży nam ona przez wiele lat relaksującego odpoczynku. Solidna rama z twardego drewna to dobra opcja, ale trzeba uważać na płyty wiórowe lub metalowe konstrukcje. Pamiętajmy także o gwarancji, zanim

podejmiemy zobowiązanie – zawsze wybierajmy producentów, którzy oferują co najmniej kilkuletnią gwarancję. Wspomniana wcześniej LaForma sofa jest z pewnością godna polecenia – na tyle solidna, że bez trudu uzyskamy na nią długą gwarancję.

Kwestia poduszek

Pamiętajmy, że to, co znajduje się w kanapie, jest tak samo ważne, jak to, co jest używane na zewnątrz. Jeśli chodzi o oparcie i siedzisko sofy, poduszki wypełnione piórami dają wysoki komfort, ale będą wymagały regularnego uzupełniania, podczas gdy wypełnienia z pianki lub włókien mogą z czasem spłaszczyć się i utracić swój kształt. Idealne rozwiązanie? Eksperci zalecają  wybranie kombinacji pióra i pianki, ponieważ „pióra nadają sprężystość, a pianka nadaje strukturę”. Poduszki oparcia wypełnione piórami i poduszki siedziska wypełnione pianką lub włóknem działają dobrze.

Tkanina

Niezależnie od tego, czy wybierzemy jakiś odważny kolor czy bardziej neutralny, jak w przypadku LaForma sofa, wybór tkaniny obiciowej będzie miał ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia. Dlatego więc wybierajmy ostrożnie, aby upewnić się, że pasuje do wystroju naszego pokoju. Naturalne materiały mogą blaknąć w silnym świetle słonecznym, więc wybierzmy syntetyczną tkaninę, jeśli sofa będzie blisko okna. Jest to szczególnie ważne w zatłoczonym domu rodzinnym, a jeśli mamy psa lub kota, wybierzmy materiał, który można łatwo wyczyścić. W takim przypadku warto rozpatrzyć luźne osłony, ponieważ łatwo można je zdjąć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here