Jurajskie skarby: Kobylany i okolice

0
248

Tak malowniczy region, jakim jest Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, każdego z nas może oczarować swym pięknem i przyrodniczym bogactwem. Gdzie warto się wybrać? Dla tych, którzy w trakcie jurajskiej wycieczki chcą się nacieszyć widokiem pięknych skał, ciekawym celem będzie miejscowość Kobylany. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Kobylany to jedna z piękniejszych miejscowości na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, która od lat cieszy się wielkim powodzeniem wśród miłośników wspinaczki. Wiadomo, że wieś ta istniała już w XIV stuleciu, wiadomo też, że jej okolice uchodzą za wyjątkowo atrakcyjne pod względem przyrodniczym. Atrakcją najważniejszą w tej części Jury jest Dolina Kobylańska – idealny cel dla miłośników wspinaczki oraz relaksu w pięknej scenerii. Dolina ta ma formę wspaniałego wąwozu skalnego, który osiąga długość 4 km. Kto w czasie jurajskiej wycieczki odwiedzi to miejsce, ten będzie się mógł cieszyć widokiem potężnych wapiennych turni, które zadziwiają swymi kształtami. Wiele z nich jest atrakcyjnym celem dla miłośników wspinaczki, których zmagania można tu obserwować niemal o każdej porze roku.

Jurajskie atrakcje mogą zachwycić każdego, przy czym największe wrażenie robią one na miłośnikach przyrody oraz na fanach aktywnego wypoczynku. Wyżyna Krakowsko-Częstochowska jest też idealnym obszarem dla tych, którzy kochają piękne wycieczki w niezwykłej scenerii. W takich miejscach, jak Kobylany i pobliska Dolina Kobylańska, nuda nie grozi nikomu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here