Afty: jak pokonać je za pomocą ziół?

0
273

Bolesne wrzody, które powstają w jamie ustnej, mogą każdemu z nas sprawić wiele problemów. Jak pokonać afty? W walce z bólem oraz stanami zapalnymi pomocne mogą być antybiotyki, choć coraz więcej osób stara się walczyć z tym problemem w naturalny sposób. Jakie zioła i rośliny lecznicze mogą pomóc tym, którym dokuczają afty?

W walce z aftami pomocny może się okazać balsamowiec. Roślina ta, dzięki sporej ilości tanin, wykazuje się znaczną skutecznością w walce ze stanami zapalnymi. Przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe właściwości balsamowca sprawiają, że staje się on jednym z popularniejszych leków na afty. W walce o utrzymanie jamy ustnej w dobrym stanie pomaga też herbata chińska – kolejna roślina lecznicza, która jest doskonałym źródłem taniny. Ranki, które powstają w jamie ustnej, można też leczyć za pomocą gorzknika kanadyjskiego oraz lukrecji gładkiej. Doskonałym źródłem taniny są też takie zioła, jak szałwia lekarska. Przygotowany z niej napar pomaga zarówno w walce ze stanami zapalnymi jamy ustnej, jak i w leczeniu problemów z gardłem. Cennym lekiem na afty będzie też korzeń budziszka plamistego. Ta roślina lecznicza to świetny środek ściągający oraz idealny składnik leczniczych płukanek do ust.

Uciążliwe afty można pokonać w naturalny sposób. Pomogą w tym dobrze dobrane zioła i rośliny lecznicze, dzięki którym szybko, skutecznie i bezpiecznie możemy się pozbyć tego uciążliwego problemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here