Jaki wentylator wybrać do domu?

0
293

Upały panujące na dworze często dokuczają również w domu. Jeśli nie mamy klimatyzacji, a wysoka temperatura i stojące powietrze wywierają negatywny wpływ na nasze samopoczucie, warto zainwestować w proste, lecz skuteczne urządzenie – wentylator. Który model sprawdzi się w domu?

Jak działa wentylator?

Dlaczego wystarczy jedynie uruchomić wentylator, by natychmiast poczuć ulgę? Dzieje się tak, ponieważ wentylator wprowadza powietrze w ruch – mu odczuwamy to natomiast jako przyjemną bryzę, która w kontakcie z ciałem sprawia, że czujemy obniżenie temperatury. W rzeczywistości nie ulega ona jednak zmianie, bo wentylator nie chłodzi powietrza.

Wentylatory różnią się ze względu na wygląd, parametry, a także dodatkowe funkcje, które czynią je znacznie wygodniejszymi w użytku. Który model sprawdzi się w domu? To zależy od naszych wymagań, a także pomieszczenia, w którym chcemy go umieścić.

Wybieramy wentylator do salonu, sypialni i gabinetu

Wybieramy wentylator do salonu, sypialni i gabinetu

Salon jest zwykle największym pomieszczeniem w domu. Oznacza to, że umieszczony w nim wentylator powinien również być większy i wydajniejszy oraz mieć większą moc. Jednocześnie należy także zadbać o jego estetykę, ponieważ urządzenie będzie dobrze widoczne. Do salonu polecane są przede wszystkim modele podłogowe o klasycznej konstrukcji – są duże i dobrze sprawdzą się w przestronnym wnętrzu. Mając na względzie estetykę, warto rozważyć również zgrabniejszy i nowocześniejszy wentylator kolumnowy.

Jeśli natomiast szukamy urządzenie do sypialni, zwróćmy uwagę na hałas, jaki powstaje podczas jego pracy – będzie wyrażony w decybelach. Im mniejsza wartość, tym lepiej, bo tym ciszej będzie działał wentylator.

Jaki wentylator sprawdzi się natomiast w gabinecie? Jeśli sporo czasu spędzamy w pozycji siedzącej przed komputerem, rozważmy zakup niewielkiego wiatraka biurkowego. Brak miejsca na stoliku nie musi być w tym przypadku problemem – w sklepach znajdziemy także małe wentylatory mocowane na klips, które łatwo przymocujemy do rantu mebla. To także świetny wybór do pokoju młodzieżowego.

Dodatkowe udogodnienia w wentylatorach

Dodatkowe udogodnienia w wentylatorach

Wybierając wentylator, warto zapoznać się nie tylko z parametrami technicznymi urządzenia, ale również z jego funkcjami i możliwościami obsługi. Wentylator jest bardziej praktyczny, jeśli został wyposażony w kilka poziomów prędkości – dzięki temu możemy dostosować go do swoich aktualnych potrzeb. Upewnijmy się również, że wybrany wentylator ma funkcję oscylacji, czyli obracania się – będzie ona przydatna zwłaszcza w pomieszczeniach, w których zwykle przebywa kilka osób.

Co ciekawe, na rynku znajdziemy również wentylatory z funkcją nawilżania powietrza – emitowana przez nie mgiełka niemal natychmiast paruje. Niektóre nowoczesne wentylatory są również niezwykle wygodne w obsłudze – można je programować, a nawet obsługiwać pilotem, co szczególnie docenimy podczas odpoczynku w salonie.

Wybór wentylatora do domu nie będzie trudny, jeśli dokładnie określimy nasze oczekiwania i potrzeby. Warto porównać różne urządzenia, by ostatecznie kupić model odpowiadający nam pod każdym względem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here