Jak znaleźć efektowne i wysokiej jakości czarne soczewki?

0
304

Jedni je uwielbiają, a inni – nienawidzą. Tak czy inaczej, nikt nie może zaprzeczyć, że czarne soczewki prezentują się naprawdę nietuzinkowo. Dodają one charakteru każdej stylizacji i nie ma znaczenia, czy ktoś sięga po nie, by cieszyć się tak zjawiskowym lookiem na co dzień, czy też jest to bardzo okazyjna rzecz, przy okazji klimatycznych imprez. W każdym z tych przypadków obok takich węglików po prostu nie da się przejść obojętnie.

Jak wybrać te odpowiednie?

Większość kolorowych soczewek kontaktowych ma naśladować naturalny wygląd kolorowej części oka, zwanej tęczówką. Nie można tego jednak powiedzieć o czarnych soczewkach, których głównym celem jest stworzenie tak zwanego „pustego” spojrzenia, jakim charakteryzują się lalki. To bardzo lubiane rozwiązanie nie tylko przez fanów gotyckiego stylu, ale też często widać iż osoby lubiące cosplay sięgają po tego typu rozwiązanie.

Jednak mimo całej wyjątkowości czarnych soczewek nie można zapominać o tym, by niezmiennie były bezpieczne i solidne – w końcu stają się one niejako częścią naszego ciała! Dlatego, zanim wybierzesz czarne soczewki dla siebie pamiętaj o tych kilku kluczowych czynnikach: jakości, wykonaniu i wygodzie.

Jaki wybrać rozmiar?

Chociaż istnieją różne wielkości soczewek, zwykle w sklepach dostępne są czarne soczewki, które pasują do większości noszących, Stwarza to mimo wszystko naturalny wygląd, co jest szczególnie ważne w przypadku nieprzejrzystych soczewek, o jakich tutaj mowa.

Ponadto warto pamiętać, że nie ma tutaj mowy o tradycyjnym dobieraniu rozmiaru, tak jak wtedy gdy wybiera się zwykłe soczewki, bowiem choć rozmiar Twojej źrenicy stale się zmienia, aby dostosować się do różnych warunków oświetlenia – nosząc czarne soczewki nie musisz się tym w ogóle przejmować. Z nimi będziesz cały czas owiana nutką tajemnicy i schowana za czarnym woalem, którego inne, mniej śmiałe osoby będą Ci zdecydowanie zazdrościć.

Gdzie dokonać zakupu?

Jeszcze kilka lat temu taka opcja była dostępna jedynie w nielicznych, niszowych sklepach z gadżetami dla fanów mody alternatywnej. Dzisiaj, dzięki dostępności do Internetu można znaleźć czarne soczewki w wielu miejscach i w bardzo konkurencyjnych cenach. Nie warto jednak kierować się przy ich wyborze wyłącznie kosztami. Trzeba skupić się na jakości, jako na najważniejszym czynniku decydującym o ostatecznym wyborze. W innym wypadku zamiast dumnie kroczyć ze swoimi kruczoczarnymi oczami – narazisz się na zwykły dyskomfort, a tego chyba nikt nie chce bez względu na to jaki styl preferuje.


Artykuł powstał we współpracy https://restyle.pl/product-pol-249-Soczewka-Colourvue-BLACK-OUT-roczna.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here