Jak zarabiać na własnym blogu?

0
233

Zarabianie na blogowaniu to temat, który w dzisiejszych czasach wzbudza zainteresowanie i zdziwienie wśród części ludzi. Jeszcze nie tak dawno temu nie do pomyślenia było, że Internet umożliwi nam zarabianie na dzieleniu się z ludźmi swoją pasją, przemyśleniami, czy opiniami na temat jakości, wyglądu czy ceny różnych produktów. Jak zarabiać na blogu? Poniżej znajdują się 3 metody, które Ci to umożliwią.

Pierwszą metodą na zarabianie na blogu, z której skorzystać może każdy, kto posiada bloga, jest umieszczenie na swoim blogu reklam. W Internecie istnieje mnóstwo sieci, które oferują wynagrodzenie w zamian za umieszczenie reklamy na swoim blogu. Wysokość wynagrodzenia zależy od ilości osób odwiedzających naszego bloga. Ciężko tu mówić o konkretnych kwotach za wyświetlenia, ponieważ stawki są różne i zależą w głównej mierze od reklamodawcy. Jest to najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie zarabiania na własnym blogu, ponieważ jedyne czego potrzebujemy do tej metody to konto w sieci, która oferuje wynagrodzenie za wyświetlanie reklam na naszym blogu oraz ruch, czyli osoby, które będą odwiedzały naszego bloga. Przykładowe sieci oferujące wynagrodzenie w zamian za wyświetlanie reklam, to: Adsense, AdKontekst, program partnerski Ceneo, czy Nokaut.

Kolejną metodą na zarabianie na własnym blogu jest promowanie konkretnego produktu lub usługi. Ta metoda jest dla osób, które mają naprawdę dużą ilość odwiedzających na swoim blogu. Dlaczego? Już tłumaczę. Ten sposób polega na promowaniu konkretnych produktów lub usług, mam tu na myśli konkretne firmy, które potrzebują reklamy. Załóżmy sytuację, w której firma X potrzebuje reklamy w postaci pozytywnej opinii na temat ich produktu, która dotrze do szerokiego grona odbiorców. Jak się pewnie domyślasz, ta firma w pierwszej kolejności wybierze bloga, który ma wysoką liczbę czytelników, niż bloga, którego odwiedza mało osób. W tej metodzie mamy dwa wyjścia – albo czekamy, aż firmy znajdą naszego bloga i zaproponują współpracę, albo zaczniemy szukać na własną rękę. Stawka za recenzję, czy zareklamowanie produktu jest do ustalenia z osobą oferującą zlecenie.

Trzecią i ostatnią na tej liście metodą na zarobienie na swoim blogu są programy partnerskie. Internet jest pełen różnorakich programów partnerskich, które oferują wynagrodzenie w zamian za sprzedaż ich produktu. Bez obaw – żeby zacząć sprzedawać produkty programów partnerskich, nie musisz nic kupować. Do tej metody wystarczy wybranie programu partnerskiego, założenie w nim konta i rozpoczęcie promowania produktów. Za każdym razem, gdy ktoś nabędzie produkt z naszego linku, program partnerski wypłaci nam prowizję. Stawki są różne, począwszy od śmiesznych kwot, takich jak kilka złotych za zakup produktu, skończywszy na kilkuset złotych prowizji. Prowadzisz bloga o tematyce fitness? Zacznij promować produkty z programu partnerskiego, który posiada produkty z tym związane. Posiadasz bloga związanego z obróbką drewna? Zacznij promować program partnerski, który oferuje różnorakie poradniki z tym związane!

bloggers.tips/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here