Jak wygodnie nakarmić szkraba? Czyli krzesełka do karmienia

0
206

Karmienie dziecka nie należy do najprostszych. Miał okazję przekonać się o tym każdy rodzic niejadka, lub – co gorsza – dziecka, które myli jedzenie z zabawą. Na pomoc rodzicom, zmagających się z karmieniem pociech, przychodzą krzesełka do karmienia.

Krzesełka do karmienia – jakie?

Ilość dostępnych modeli krzesełek do karmienia na rynku jest bardzo różnorodna. Jak wśród tych tysięcy podobnie wyglądających mebli, wybrać ten właściwy? Warto zatem przy wyborze pamiętać o kilku elementarnych kwestiach. Przede wszystkim, weźmy pod uwagę wiek naszej pociechy. Jeśli nie ukończyła ona jeszcze pół roku, najlepszym wyborem będzie krzesełko z funkcją leżaczka. Nieco większe (mniej więcej półroczne) dziecko, które jeszcze nie jest w stanie samodzielnie utrzymać pozycji siedzącej, da sobie radę w krzesełku z możliwością regulacji pozycji oparcia. Wreszcie, gdy nasza pociecha potrafi już samodzielnie siedzieć dłuższy czas, funkcja regulacji staje się zbędna.

Przypadkowy upadek dziecka z wysokości podczas karmienia miewa opłakane konsekwencje Dlatego też przy zakupie krzesełka, konieczne jest wzięcie pod uwagę aspektu bezpieczeństwa użytkowania. Koniecznymi są pasy bezpieczeństwa, zazwyczaj pięciopunktowe, mocowane przez barki i biodra dziecka. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią barierki, zlokalizowane pod nóżkami i po bokach. Zwróćmy uwagę na tworzywo, z którego wykonane jest krzesełko. Powinno być ono łatwe w czyszczeniu, odporne na wilgoć, a także neutralne chemicznie i nietoksyczne. Siedzisko musi być na tyle szerokie, by pomieścić wciąż rosnące dziecko.

Dobra postawa to podstawa

Ortopedzi biją na alarm: różnego rodzaju wady postawy stają się coraz częstsze i możne je zaobserwować nawet u małych dzieci. Właściwy wybór krzesełka może mieć niebagatelny wpływ na rozwój prawidłowej postawy u młodego człowieka. Dobre z ortopedycznego punktu widzenia, krzesełka do karmienia powinny:

  • posiadać podpórkę na stopy. Nogi karmionego dziecka w żadnym wypadku nie mogą wisieć w powietrzu;
  • być stabilne. Chwiejące się oparcie nie sprzyja przyjmowaniu prawidłowej postawy przez dziecko
  • mieć blat na tyle szeroki, by stanowił oparcie dla rąk dziecka.
  • dysponować opcją regulacji wysokości oraz głębokości siedziska.

W ofercie naszego sklepu znajdują się liczne wysokiej klasy krzesełka do karmienia, tak renomowanych marek jak Cybex, Baby Design czy Chicco, np. https://babyhit.pl/pol_m_Karmienie_Krzeselka-do-karmienia-213.html. Sprzedajemy wyłącznie modele zalecane przez pediatrów i konstruowane zgodnie z najnowszymi wytycznymi ortopedycznymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here