Jak wygląda praca cieśli szalunkowego?

0
318

Mogłoby się wydawać, że zawód cieśli odchodzi w zapomnienie. Oczywiście nie jest to prawda. Nawet w dzisiejszych czasach wiele szkół średnich posiada w swojej ofercie edukacyjnej kierunki, które będą mogły edukować sposoby, które w przyszłości chciałyby zostać cieślą. Jednak nie o tym dzisiaj. Dzisiaj przekonamy się, jak wygląda praca cieśli szalunkowego. Czym dokładnie zajmuje się cieśla szalunkowy w swojej pracy?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ciesla-szalunkowy-jak-wyglada-praca/

Czym zajmuje się cieśla swojej pracy?

Cieśla będzie pracował przede wszystkim na budowie. W swojej pracy będziesz zajmował się montowaniem oraz demontażem szalunków systemowych. Przygotowuje on również konstrukcje deskowań indywidualnych. Takie drewno trzeba również impregnować. Jako cieśla szalunkowy będziesz zajmować się doborem odpowiedniego drewna oraz sposobu jego obróbki. W swojej pracy cieśla wykorzystuje foremki do wylewania betonu jako murarski szablon. Oprócz robót drewnianych, drewno również należy impregnować. Będzie ono przecież służyło latami. Twojej pracy będziemy używać specjalistycznych środków owadobójczych oraz grzybobójczych. Będziemy używać również specjalistycznych maszyn, a także narzędzi.

Oprócz tego wykonywany będą elementy oraz materiały które będą transportowane ręcznie lub mechanicznie. Cieśla będzie musiał również umieszczać wykonany konstrukcje bezpośrednio w szkieletach budynku. Jest to bardzo odpowiedzialny i czasochłonne zajęcie, ponieważ na naszych barkach będzie spoczywać solidność na przykład dachu. Będziemy rozliczani również z prawidłowego wykonania materiałów oraz narzędzi. Cieśla będzie tworzył nie tylko rzeźby dachowe i szalunki, ale również zajmował się konstrukcją drzwi i okien. Wszystko będzie zależało jednak od rodzaju budynku, a także wcześniej przygotowanego projektu.

Jakie są warunki pracy cieśli szalunkowego?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, głównym miejscem pracy cieśli będzie plac budowy. Wykorzystywać będzie on łączenie drewna przy pomocy różnych metod. Do codziennych czynności cieśli będzie należało pasowanie, wbijanie i skręcanie z elementów drewnianych.

Do tego będzie on musiał używać narzędzi elektrycznych, a także spalinowych, czy tych ręcznych. Budowanie zostanie wstrzymana ze względu na złe warunki pogodowe. Cieśla będzie musiał pracować w każdym z tych warunków. Dość dokuczliwy jest również wszechobecny na budowie hałas. Praca na budowie wiąże się również z możliwością nabycia urazu.

Zobacz też: http://www.syndications.pl/jak-zostac-ciesla-szalunkowym/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here