Jak wybrać meble do salonu?

0
139

Stworzenie spójnego i zarazem estetycznego projektu salonu wymaga pewnych umiejętności. Taka aranżacja jest możliwa, ale musimy pamiętać o kilku elementach. Nawet najdroższe i najładniejsze meble nie będą w stanie nam pomóc, jeżeli nie będzie wszystko dobrze skomponowane. Ważne są wszelkie detale, dodatki jak obrazy na ścianach i wiele więcej.

Dopasuj meble do stylu

Na pierwszy ogień idzie kwestia stylu naszego salonu. Jeżeli mamy dużo otwartej przestrzeni powinna być ona spójna z całością. Do wyboru mamy kilka różnych stylów. Do najpopularniejszych zaliczymy styl klasyczny oraz nowoczesny minimalizm. Jeden i drugi styl ma swoje plusy i minusy. Na rynku dostępny jest wiele rozwiązań, które pomogą nam umeblować mieszkanie w stylu, który idealnie nam przypasuje.

Zaletą nowoczesnego i minimalistycznego stylu jest duża dowolność w doborze mebli. W tym stylu dominuję meble proste, bez wyraźnych zdobień. Dobrze spisują się kontrasty. Do takiego stylu idealnie będą pasowały dodatki takie jak drewno czy też kamień lub beton architektoniczny.

Jakie meble wybrać?

Kolorem dominującym, jeżeli chodzi o meble w polskich domach, jest brązowy. Dotyczy to zarówno starszych wystrojów, jak i tych całkiem nowych. Dobierając dodatki do mebli w takim kolorze, powinniśmy wybrać coś, co je rozjaśni. Może to być jasna grafika lub obrazek. Wskazane jest, aby miały ono jasne ramki. Dobrym dodatkiem jest jasny ceramiczny wazon.

Jeżeli jednak nie chcemy stawiać na tradycyjne meble, to powinniśmy postawić na nowoczesne rozwiązania. W nowoczesnych wnętrzach dominuje połączenie salonu z kuchnią. Powinny one stanowić jedną wspólną całość.

W przypadku salonu kluczowym elementem jest sofa i stoli kawowy, gdzie spędzamy wolny czas oraz przyjmujemy gości. Do ważnych mebli zaliczymy jeszcze fotele oraz komody. W nowoczesnych salonach możemy bawić się kolorami, łączyć je bez problemu nie bojąc się końcowego efektu. Duży wybór mebli znajdziecie na stronie https://meblejawor.com.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here