Czy można zrobić kurnik z kontenera?

0
454

Kontenery izotermy to przebudowana skrzynia chłodnicza, tylko z usuniętym wyposażeniem do zamrażania żywności. Warstwa izolacji termicznej zapewnia odporność na wahania temperatury w otoczeniu, co pomaga utrzymać temperaturę wewnątrz samego pojemnika. Służy do przewozu żywności, której bezpieczeństwo wymaga zachowania określonego reżimu termicznego. Jeśli zdecydują się Państwo na zakup kontenera izolowanego 45ft lub 40ft, cena za taką objętość wygląda całkiem atrakcyjnie.

Głównym zastosowaniem jest transport i przechowywanie świeżej, zamrożonej lub nawet ciepłej żywności. Należą do nich: mięso i produkty mleczne, ryby i owoce morza, owoce i warzywa, wyroby cukiernicze, półprodukty i napoje chłodzące. Kontener izotermiczny 20ft jest również wykorzystywany do transportu farmaceutyków. Ponieważ niektóre leki muszą być przechowywane w określonej temperaturze. Takie pojemniki termiczne mogą być wykorzystywane na stacjach benzynowych, w supermarketach, a także w centrach dystrybucyjnych i magazynach, przy transporcie suchego lodu, a także dla chemicznej i przemysłowej grupy towarów (odczynniki, mieszanki, itp.). Zatem zakup pojemnika izotermicznego 40 stóp – to z pewnością doskonały pomysł.

Metalowy korpus izotermicznego kontenera morskiego 20ft / 40ft / 45ft składa się z solidnej stalowej ramy ze specjalną stalową lub duraluminiową blachą na zewnątrz. Ściany i podłoga są zazwyczaj pokryte stalą nierdzewną. Wnętrze obudowy wypełnione jest izolacją termiczną składającą się z poliuretanu. Podłoga wykonana jest z profilu T zapewniającego wytrzymałość. Na ścianach czołowych kontenera znajdują się dwuskrzydłowe drzwi wykonane z tego samego materiału co obudowa. Drzwi są izolowane termicznie i uszczelnione na całym obwodzie gumową uszczelką. Drzwi są wyposażone w niezawodny mechanizm blokujący, który można zaplombować. Do załadunku i rozładunku kontener posiada górne i dolne narożniki, uchwyty do podnoszenia i otwory na wózki widłowe.

Kontener izoterma na kurnik

Kontener izotermiczny 40′ jest kontenerem magazynowym dla najbardziej wymagających temperaturowo ładunków. Jest to dawny kontener chłodniczy, w którym usunięto zamrażalnik. Izolacja termiczna utrzymuje zrównoważoną temperaturę wewnątrz pojemnika. Korpus kontenera stanowi nośna rama stalowa o wysokim stopniu sztywności. Zewnętrzna powierzchnia pokryta jest duraluminium lub blachą stalową. Wewnętrzna powłoka wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Wolna przestrzeń pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną powłoką obudowy wypełniona jest pianką poliuretanową. Dlatego też często widzimy tego typu pojemniki zainstalowane w ich wiejskich domach, jako kontener izoterma na kurnik.

Więcej informacji na stronie internetowej – g-con.pl.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here