Jak sprzedać mieszkanie?

0
245

Zanim zabierzemy się za sprzedaż mieszkania warto zrozumieć czynniki, które warunkują powodzenie całego przedsięwzięcia. W tym tekście radzimy jak szybko i drogo zbyć nieruchomość i na niej zarobić.

To, jak szybko uda się sprzedać mieszkania i w jakiej cenie zależy od kilku czynników. Na tempo zbycia lokalu wpływa mają m.in. lokalizacja, stan techniczny budynku oraz wykończenie wnętrz. Niektóre mieszkania mogą wisieć rok w serwisie ogłoszeniowym bez powodzenia, aż w końcu trzeba znacznie obniżyć cenę, często do poziomu opłacalności. Z kolei inne schodzą jak przysłowiowe świeże bułeczki, choć na pierwszy rzut oka nie ma w nich niczego szczególnego. Jeśli chcesz, by Twoja nieruchomość znalazła się w tej drugiej grupie, warto do sprzedaży się po prostu przygotować.

Co zrobić, aby szybko sprzedać mieszkanie?

Na początku trzeba ustalić mocne i słabe strony nieruchomości i przygotować stosowne ogłoszenie. Trzeba w nim opisać dokładnie zalety lokalu, zwracają uwagę na każdy szczegół, który może podnieść wartość nieruchomości. Atutami są np. położenie nie wyżej niż na II piętrze, winda w budynku, blok po termomodernizacji, duży balkon, otoczenie zieleni, parking pod budynkiem, nowe okna, nieprzechodni układ pomieszczeń, mieszkanie po remoncie, a nawet drewniane parkiety. Dużą zaletą jest także dobra lokalizacji, która często potrafi przeważyć szalę na korzyść lub niekorzyść mieszkania.

Do ogłoszenia należy dołączyć zdjęcia nieruchomości, ale muszą być to dobre zdjęcia. Jeśli chcemy podejść na poważnie do sprzedaży warto zainwestować w home staging i profesjonalną sesję. Home staging to usługa przygotowania nieruchomości do sprzedaży, która obejmuje posprzątanie lokalu i udekorowanie go z pomocą wynajętych mebli i dodatków. Później na zdjęciach takie zwykłe mieszkanie w bloku potrafi wyglądać bardzo atrakcyjnie.

Jak sprzedać mieszkanie premium?

W przypadku lokali luksusowych, czyli nieruchomości o wartości powyżej 1 mln złotych, kwestię sprzedaży lepiej powierzyć profesjonalnej agencji. Tutaj w grę wchodzą już większe pieniądze, a przez złe przygotowanie właściciel chcący sprzedać swoje mieszkanie może naprawdę dużo stracić. Agencje takie jak Małycha Nieruchomości Premium specjalizują się w  sprzedawaniu i nabywaniu dla klientów takich lokali. To nieruchomości położone w bardzo atrakcyjnych dzielnicach, często luksusowych wieżowcach bądź odrestaurowanych kamieniach. Podpisując umowę o współpracy z tą Agencją w Warszawie, otrzymujesz pakiet usług:

  • dograne kwestie formalne przy sprzedaży mieszkania.
  • ustalenie atrakcyjnej, ale możliwej do uzyskania ceny za nieruchomość,
  • przygotowanie mieszkania do sprzedaży,
  • marketing nieruchomości,
  • negocjowanie najlepszej ceny,
  • zabezpieczenie wszystkich kwestii przy sprzedaży mieszkania.

Jak się przygotować do sprzedaży nieruchomości?

Prezes agencji Małycha Nieruchomości Premium, Dawid Małycha, radzi aby traktować sprzedaż mieszkania jako zespół naczyń połączonych. Wszystko wyjaśnione jest krok po kroku w poradniku Jak sprzedać mieszkanie https://malychanieruchomoscipremium.com/jak-sprzedac-mieszkanie/ . Nie ma w nim miejsca na pominięcie jakiejś ważnej kwestii oraz myślenie „jakoś to będzie”. Kompleksowe i solidne przygotowanie się do tematu niemal zawsze jest gwarancją sukcesu. Nic zatem dziwnego, że mieszkania tak przygotowane do sprzedaży znikają z rynku w nie więcej niż 3 miesiące.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here