Jak nietypowo udekorować ściany?

0
212

Ściany to przestrzeń, która w wielu domach się po prostu marnuje. Są one pozostawione puste lub znajdują się na nich przypadkowe zdjęcia i obrazki, żeby tylko coś na nich było. Nie tworzy to dobrego, eleganckiego wrażenia. Sami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, na jak wiele ciekawych i nietypowych sposobów można udekorować ściany. Nie wymaga to nawet na ogół zbyt dużego wysiłku. W takim razie jak nietypowo udekorować ściany?

Egzotyczne dekoracje ścienne robią wrażenie

Jesteście fanami egzotycznych kultur, podoba wam się ta estetyka i chcecie zrobić wrażenie na swoich gościach? Zastanówcie się nad umieszczeniem na ścianach masek, kłów i innych dekoracji związanych z kulturą afrykańską.

Należy oczywiście uważać, aby nie przesadzić i zaaranżować pomieszczenie z odpowiednim wyczuciem. Ponadto musimy przygotować się na to, że tego typu przedmioty, o ile chcemy zakupić je w wysokiej jakości, nie będą prawdopodobnie tanie.

Kreatywne naklejki to prosty i tani sposób na dekorację

Możemy zarówno zakupić naklejki winylowe z gotowych wzorów, jak i zamówić takie z własnym wzorem, wobec tego tak naprawdę ogranicza nas tylko własna kreatywność.

Ciekawe naklejki ożywią i dodadzą energii nawet niezbyt ciekawie zaaranżowanemu pomieszczeniu. Do tego są stosunkowo tanie i bardzo łatwe w montażu.

Dywan na ścianie powraca do łask

Modę na obwieszanie całych ścian dywanami możecie kojarzyć z Rosji. Jednak (o ile oczywiście zostanie zachowany umiar) nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ją także w Polsce.

Niewielki, cienki dywan z ciekawym wzorem może ubarwić naszą jednokolorową ścianę i dodać pomieszczeniu klimatu.

Grzejnik też może być dekoracją

Kiedy kupujemy grzejniki pokojowe https://mat-dom.pl/grzejniki-pokojowe/, zazwyczaj nie zastanawiamy się zbyt wiele nad ich wyglądem i tym, jak będą komponować się zresztą pomieszczenia. To zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że ich główną funkcją jest nie bycie dekoracją, a ogrzewanie pomieszczeń. Jednak dlaczego by nie połączyć obu tych funkcji?

Obecnie grzejniki pokojowe https://mat-dom.pl/ spotkać można w tak wielu różnych formach, kolorach i rozmiarach, że na jaki sposób nie chcielibyśmy zaaranżować pomieszczenia, prawdopodobnie będziemy w stanie dobrać do niego odpowiedni grzejnik. Oczywiście, im bardziej wymyślny i nietypowy będzie wybrany przez nas grzejnik, tym prawdopodobnie wyższa będzie jego cena.

Na pierwszym planie powinna zawsze stać moc grzejnika i jego jakość, ale musimy pamiętać, że grzejniki nie są małe i czy tego chcemy czy nie, stanowią integralną część aranżacji pomieszczenia. Do tego prawdopodobnie nie będziemy ich w przeciągu następnych kilku lat po zakupie wymieniać. Warto więc zadbać, aby były dla nas estetyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here