Jak korzystać z self storage?

0
116

Wielu z nas przez większą część swojego życia szuka wygodnego sposobu na przechowywanie i zastanawia się nad jak najlepszą organizacją przestrzeni w domu. Zdarza się, że zwyczajnie nie przepadamy za wrażeniem przepełnienia, które niestety pojawia się dość często, gdy np. zajmujemy niewielkie mieszkanie. Jednym z rozwiązań, które ma pomagać w takich sytuacjach, jest usługa self storage. Na czym ona właściwie polega i co możemy zrobić, by maksymalnie wykorzystać jej możliwości?

Self Storage – skąd się wzięło?

Self Storage jako usługa narodziła się w Stanach Zjednoczonych w połowie XX wieku. Idea boksów samoobsługowych na wynajem szybko zyskała na popularności, przez co z biegiem lat zaczęła trafiać do innych krajów, w tym także do Polski. Cały proces jest niezwykle prosty, ponieważ opiera się na wynajmowaniu na wybrany przez klienta czas przestrzeni o dopasowanej do indywidualnych potrzeb wielkości, gdzie można bezpiecznie i w wyjątkowo wygodny sposób przechowywać różnorodne przedmioty.

Szybko się okazało, że usługa znalazła wielu zwolenników zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Wiąże się to przede wszystkim z dużą uniwersalnością tego rozwiązania – przechowalnię można wykorzystać na wiele sposobów, umieszczając tam np. firmowe dokumenty lub sprzęt sportowy, który jest nam potrzebny jedynie sezonowo, w związku z czym trzymanie go przez cały rok w domu czy mieszkaniu zabierałoby zbyt dużo miejsca.

Czy w Krakowie również można skorzystać z usługi self storage? Jest to jak najbardziej możliwe m.in. za sprawą firmy Less Mess Storage, której obiekty można znaleźć w dwóch lokalizacjach: przy ulicy Willowej 99 oraz Kryspinów 483 (lotnisko Kraków-Balice): https://www.lessmess.storage/self-storage-krakow/.

Jak wynająć boks samoobsługowy?

Z pewnością w sytuacji, kiedy chcemy jak najszybciej znaleźć dodatkową przestrzeń do przechowania ważnych dla nas przedmiotów – np. na czas remontu, który zaskoczył nas w najmniej nieodpowiednim momencie – zależy nam na minimum związanych z tym obowiązków. Korzystanie z self storage stwarza właśnie taką możliwość, ponieważ wynajęcie pomieszczenia jest niezwykle proste, co najlepiej zobrazować na przykładzie Less Mess Storage.

Żeby wynająć boks, nie trzeba nawet wychodzić z domu, jako że na stronie firmy dostępne są obrazowe wizualizacje, które pomogą w wyborze właściwego rozmiaru pomieszczenia. Jeśli chcemy przechowywać jedynie dokumenty, to najprawdopodobniej sprawdzi się boks mini, jeśli zaś konieczne jest przechowanie mebli – w ofercie można znaleźć także znacznie większe powierzchnie, które bez problemu pomieszczą nawet masywne komody czy wysokie witryny.

Umowa najmu jest elastyczna – na 7 dni, miesiąc lub na czas nieokreślony z 30-dniowym wypowiedzeniem. Do swojego boksu można zaglądać 7 dni w tygodniu, niezależnie od pory, dlatego w każdej chwili możemy dołożyć do niego kolejną rzecz lub część zabrać.

Warto zatem przekonać się, jak bardzo komfortowe jest korzystanie z usługi self storage.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here