Ja skutecznie zmniejszyć zakola?

0
351

Wielu mężczyzn niezależnie tak naprawdę od wieku boi się łysienia. Niestety nieuchronnie czy tego chcą czy też nie prędzej czy później problem ten nieuchronnie się pojawi. Nic więc dziwnego, że mężczyźni próbują na sobie różne sposoby na zakola – mnij lub bardziej skuteczne w działaniu.

Krępujące zakola

Jak podają oficjalne statystyki, nawet co trzeci mężczyzna znajdujący się w przedziale wiekowym 25-45 lat ma dość poważny problem związany z wypadaniem włosów. Na szczęście u większości z nich przeszczep włosów zakola, które właśnie się pojawiły jeszcze nie zwiastują. Z całą pewnością wypadające włosy i pojawiające się zakola stanowią ogromny problem dla wielu panów, znacznie obniżający przez to och samoocenę i wpędzający w solidne kompleksy. Najgorzej z tym, czują się szczególnie młodzi mężczyźni, którzy dopiero wchodzą w swoje dorosłe życie i rozpoczynają poszusowania stałej partnerki. To właśnie oni próbują dowiedzieć się, czy jest możliwe skuteczne leczenie zakoli i w jaki sposób można tego dokonać.

Rodzaje łysienia

Jeśli chodzi o łysienie, to w tym przypadku można wyróżnić kila ich rodzai, występujących zdecydowanie najczęściej. Jest to łysienie:
-plackowate,
-miejscowe,
-androgenowe (łysienie typu męskiego, choć ta nazwa może nieco mylić, bowiem przypadłość ta często dotyczy także i kobiet).

Za głównych winowajców problemów związanych z utrata włosów przede wszystkim można uznać:
-niewłaściwą dietę, bardzo ubogą w cenne składniki odżywcze,
-zbyt silny i długotrwały stres,
-zbyt niski poziom testosteronu,
-poddawanie się chemioterapii,
-stosowanie leków antydepresyjnych.

Skuteczne sposoby na zakola

Wbrew pozorom przeszczep włosów zakola jeszcze nie zwiastują. Często wystarczy samodzielnie wykonywać odpowiedni rodzaj masażu, aby poprawić stan swoich włosów – jeśli jednak to nie pomoże, wówczas konieczne będzie znalezienie innej metody wspomagającej na leczenie zakoli. Dobry masaż skóry głowy nie tylko pobudzi krążenie krwi,hamując nieco procesy związane z łysieniem, ale również sprawi, że systematycznie na głowie pojawiać się zaczną nowe włosy. Czasem, jeśli wiele metod zawodzi, doskonałym sposobem na zniwelowanie kompleksów związanych z powstałymi zakolami jest właściwy dobór fryzury, dzięki której będą one mniej widoczne, a nawet być może nie będzie ich widać wcale. Choć co prawda zabieg ten w żaden sposób nie może być uznany za element leczenia zakoli, to jednak z całą pewnością daje duże szanse na podniesienie samooceny mężczyzny, zmagającego się z tego rodzaju problemem.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here