iPhone 8 nadal może interesować

0
257

Najnowszy iPhone 11 wkroczył na rynek – czy oznacza to, ze starsze iPhone’y powinny usunąć się w cień? Niekoniecznie. Bez wątpienia – rozwiązania technologiczne najnowszego iPhone’a jak zwykle robią wrażenie. Nie oznacza to jednak, że starsze wersje iPhone’a stały się przez to przestarzałe. Wręcz przeciwnie.

Apple tworzy doskonale smartfony, które mają pozostać niezawodne przez lata. Dlatego ósemka nadal jest dzisiaj aktualna technologicznie, tak samo iPhone 11 Pro będzie aktualny przez co najmniej kolejne pięć lat, jeśli nie dłużej. Czym może interesować nas dzisiaj iPhone 8?

Powrót do klasycznych rozwiązań

Wprowadzenie technologii FaceID było sporym krokiem dla świata smartfonów. Jednak nie każdemu to nowe rozwiązanie odpowiadało. Jest obiektywnie imponujące, ale jednocześnie stanowi odejście od intuicyjności, z której Apple był tak dobrze znany. Dziesiątkę, jak i jedenastkę obsługuje się inaczej niż wcześniejsze wersje, właśnie dlatego, że zabrakło przycisku Home.

Jeśli więc mamy starszego iPhone’a i nie lubimy dużych zmian – ósemka będzie stanowić idealną alternatywę. Ten niezwykle szybki i niezawodny smartfon poradzi sobie z każdym zadaniem, jakie dzisiaj dla niego możemy mieć. W końcu iPhone 8 ma ten sam procesor Bionic, w który wyposażono również iPhone’a X.

Klasyczny design iPhone’a w ósemce oznacza, że wyświetlacz otoczony jest ramką, a przez to nie ma notcha, a także że wyposażony został w przycisk Home, którego w nowszych wersjach zabrakło. Przez to stare rozwiązanie mniejszy jest zasięg ekranu. Sam wyświetlacz w ósemce jest dużo gorszy niż w dziesiątce, ale wyświetlacz to przecież nie wszystko. Można poświęcić idealny wyświetlacz za wygodę klasycznego, intuicyjnego użytkowania. Tym bardziej że ósemkę kupimy za połowę ceny dziesiątki.

Pierwszy iPhone z ładowaniem bezprzewodowym

Klasyczny design, a jednak nie do końca. Tył ósemki pokryty jest szkłem, a nie aluminium, jak to było w poprzednich wersjach. Dzięki rozwiązaniu ze szkłem możliwe jest ładowanie bezprzewodowe telefonu – za pomocą wykorzystania technologii indukcyjnej. Jest to niezwykle wygodne i genialne rozwiązanie. Możemy więc dzięki ósemce cieszyć się dobrym, “starymi” rozwiązaniami, jak i ciekawymi innowacjami.

Co zostało ulepszone w kolejnych wersjach?

Kolejne modele iPhone’ów X i 11 przede wszystkim różnią się aktualnością wyświetlacza i kamery. Dziesiątka zaprezentowała światu najlepszy w historii iPhone’a wyświetlacz OLED Super Retina HD z technologią HDR, a iPhone 11 – najlepsze dotychczas aparaty. Ósemka oferuje wyświetlacz LCD Retina HD o stosunkowo małej rozdzielczości (1334 × 750 pikseli przy 326 pikselach na cal) i powierzchni (przekątna 4,7 cala, w wersji Plus – 5,5 cala) oraz tylko jeden aparat. Dziesiątka ma je dwa, a 11 Pro – trzy.

Mimo wszystko wyświetlacz oraz aparat ósemki nie są najgorsze i nadal nadają się idealnie do codziennego użytkowania. Jeśli mamy przeciętne wymagania co do naszego telefonu, będziemy zadowoleni z iPhone 8, który w końcu jest o połowę tańszy od nowszych wersji.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here