Implant antykoncepcyjny – co to jest i dla kogo jest przeznaczony? 

0
220

Nie każdy może słyszał o implancie antykoncepcyjnym, ponieważ jest to dość nowa metoda na zabezpieczanie się.  Dobrze jest natomiast wiedzieć co nieco o tej metodzie, ponieważ posiada ona kilka plusów. Będzie ona idealna dla osób zapominalskich, które często zapominają o wzięciu tabletki. Co warto wiedzieć o implancie antykoncepcyjnym?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/implant-antykoncepcyjny/

Spis treści

Implant antykoncepcyjny – co to jest?

Implant antykoncepcyjny swoim kształtem przypomina niewielki pręcik, wykonany z tworzywa sztucznego. W naszym kraju nie jest on jeszcze tak znany, chociaż pomimo tego i tak zyskał rzeszę zwolenniczek, które są zadowolone efektem. Według skali Pearla jest on w 99,5% skuteczny. Nic dziwnego, że tak wiele kobiet jest zadowolonych z efektu.

Aplikacja implantu

Cały zabieg nie trwa długo i jest dodatkowo bezbolesny. Implant nie jest wkładany do macicy. Wkłada się go pod skórę np. na ramieniu. Wszczepienie go powinno nastąpić tak jak w przypadku większości metod antykoncepcji w pierwszy dzień cyklu kobiety.

Implant antykoncepcyjny – trwałość

Implant antykoncepcyjny jako metoda antykoncepcji jest długotrwały. Jego działaniem możemy się cieszyć już 2 tygodnie po jego włożeniu, aż do 5 lat. 

Implant antykoncepcyjny – cena

Z powodu tego, że w Polsce nie jest to jeszcze tak popularne, to cena zabiegu nie należy do najtańszych. Ciężko jest znaleźć klinikę, która specjalizuje się w wkładaniu implantów. Ceny zaczynają się już od około 1000 złotych. 

Na cenę składają się również czynniki takie jak klinika, ponieważ w każdej klinice ceny tego zabiegu mogą być różne. Warto jest zatem zadzwonić w kilka miejsc, popytać i zorientować się, gdzie będzie wykonać zabieg w najbardziej atrakcyjnej cenie.

Zalety implantu antykoncepcyjnego:

  • długotrwała ochrona 
  • wysoka skuteczność 
  • doskonała metoda dla osób zapominalskich
  • zabieg jest odwracalny
  • idealne dla osób karmiących piersią
  • doskonały zamiennik tabletek antykoncepcyjnych

Wady implantu antykoncepcyjnego:

  • mała popularność, przez co ciężko znaleźć odpowiednią klinikę
  • cena
  • nie chroni przed chorobami wenerycznymi

Implant antykoncepcyjny – czy są jakieś przeciwskazania?

Implant antykoncepcyjny pomimo przewagi swoich zalet posiada również przeciwskazania. Nie każda kobieta powinien go mieć. W szczególności nie poleca się go kobietom, które zmagają się z nowotworami piersi, zakrzepicą lub z krwawieniami z dróg rodnych. Nie jest on również dobrym rozwiązaniem dla kobiet ciężarnych.

Zobacz też: http://www.cristals.pl/ring-dopochwowy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here