Elegancki portfel dla kobiety

0
243

Gustowny, skórzany portfel to must have każdej eleganckiej kobiety. Problem pojawia się jednak przy wyborze jednego z setek, a nawet tysięcy oferowanych modeli. Bardzo trudno określić, który z nich będzie idealny dla kobiety. Dlatego warto przeczytać nasz krótki poradnik. Wskazujemy w nim na jakie cechy portfela damskiego należy zwrócić szczególną uwagę podczas dokonywania wyboru.

Funkcjonalność czy piękny wygląd?

Wśród tak dużej liczby oferowanych portfeli damskich na pewno znajdzie się taki, który z jednej strony zachwyca swoim wyglądem, a z drugiej jest praktyczny do bólu. Gdzieś pomiędzy powinna się jeszcze znaleźć wytrzymałość. Wszystkie te cechy łączy w sobie skóra naturalna. Jej naturalne piękno i niepowtarzalność nie podlegają dyskusji. Cechą charakterystyczną tego surowca jest także trwałość i odporność na niekorzystne czynniki atmosferyczne jak słońce czy woda. A gdzie się podziała funkcjonalność? Pewnie jest schowana w jednej z licznych przegródek, których w damskim portfelu nie może zabraknąć. Wszakże niemal każda kobieta obok dokumentów i kart kredytowych chce mieć w portfelu także zdjęcia swoich bliskich. Na to wszystko musi znaleźć się miejsce.

Jaki kolor portfela wybrać?

Debata o kolorach może trwać bez końca. Tak naprawdę wszystkie potrafią się podobać. Kupując portfel dla kobiety, należy jednak sugerować się nie własnymi upodobaniami a zawartością garderoby obdarowanej osoby. Pamiętajmy, że portfel to dodatek, który ma być dopełnieniem większej całości. Dlatego też powinien współgrać kolorystycznie z innymi elementami ubioru. Nie musi być oczywiście w tym samym kolorze, ale powinien po prostu „pasować”. A jeśli chcemy wybrać drogę na skróty, to pozostaje nam:

– czerń będąca synonimem luksusu,

– czerwień, która w teorii ma przyciągać pieniądze,

– brąz, który jest wyrazem stabilności i równowagi.

Można także pokusić się o wybór różowego portfela. Ten kolor mocno utożsamia się z delikatnością i kobiecością. Wybór koloru portfela zależy też od relacji, jaka łączy nas z obdarowaną osobą. Dla przyjaciółki idealnym wyborem będzie portfel niebieski, który jest kolorem przyjaźni.

Czy warto kupować portfel na prezent?

Od tego pytania powinniśmy rozpocząć nasze rozważania. Czy portfel skórzany damski może być dobrym prezentem? Oczywiście, że tak! Jest to bardzo uniwersalny upominek, który możemy podarować mamie, siostrze, przyjaciółce, żonie czy córce. Podczas zakupu warto wziąć pod uwagę upodobania i charakter danej osoby. Żywiołowa nastolatka dużo bardziej ucieszy się z bardziej ekstrawaganckiego portfela. Klasykę zostawmy dla mamy lub siostry.

Wybierając portfel damski, warto oprócz wyglądu postawić na jakość i funkcjonalność. Tylko połączenie tych trzech cech daje całość, która nie będzie tylko cieszyć oczu, ale okaże się przydatna podczas codziennego funkcjonowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here