Dysk przenośny SSD 2 TB. Do czego wykorzystać tak pojemną pamięć przenośną?

0
160

Jeśli ktoś uwielbia muzykę, filmy i seriale oraz gry, ma spory problem z wygospodarowaniem przestrzeni na dysku wewnętrznym komputera. Obecnie pojemność 512 GB, a to dość powszechna wartość w laptopach, to minimum, a jej zapełnienie może potrwać dosłownie „chwilę”. Rozwiązanie? Zewnętrzna pamięć przenośna SSD o pojemności 2 TB. 

Większość nowych komputerów ze średniej i wyższej półki posiada wbudowane dyski SSD o pojemności 512 GB lub 1 TB. To wydaje się dużo, ale tylko na początku. Po instalacji systemu, podstawowych programów, wgraniu kilku albumów muzyki w wysokiej jakości oraz ulubionych filmów lub gier, przestrzeń momentalnie skurczy się do kilkunastu GB i zacznie się walka o każdy megabajt pamięci. To mało komfortowe! Rozwiązanie?

Szybki, mały i uniwersalny dysk zewnętrzny SSD 2 TB

Kiedyś decydując się na dysk zewnętrzny HDD musieliśmy liczyć się z niewielkimi prędkościami transferu danych oraz ograniczoną wytrzymałością. Oprócz tego większe dyski HDD wymagały osobnego zasilania, a to wiązało się z dość dużym problemem, gdy chcieliśmy zabrać wszystkie dane ze sobą. Jeśli ktoś często podróżuje i chce po prostu wrzucić swój dysk z filmami lub grami do plecaka, powinien zwrócić uwagę na propozycję marki Samsung – dysk przenośny SSD T7 Shield. 

To imponująco zaawansowany i bardzo wytrzymały dysk, który potrafi znieść bardzo wiele! Jeśli ktoś lubi podróżować, biwakować, odkrywać uroki natury, dodatkowa ochrona przed uderzeniami, zachlapaniem lub kurzem na pewno się przyda. Brak dostępu do źródła zasilania dla dysku? Żaden problem – pamięci przenośne SSD nie potrzebują zasilania z zewnątrz. Wystarczy port USB-C lub starszy port USB-A, aby momentalnie zacząć działać. Poza tym nowoczesna gumowa obudowa z technologią Dynamic Thermal Guard kontroluje temperaturę urządzenia, gwarantując wydajność nawet wtedy, gdy pracujesz nad ogromnymi projektami, kopiujesz kilka sezonów ulubionego serialu lub instalujesz kolejną grę. 

Model T7 Shield łączy w sobie technologię USB 3.2 Gen 2 i PCIe NVMe, zapewniając prędkości sekwencyjnego odczytu/zapisu wynoszące odpowiednio 1050/1000 MB/s. To oznacza, że nowy serial zapiszesz w mgnieniu oka. Poza tym tak zaawansowany dysk zewnętrzny SSD umożliwia łatwą edycję bezpośrednio z dysku bez konieczności kopiowania plików na dysk wewnętrzny komputera. Awaryjny magazyn na zdjęcia? Żaden problem, dysk zewnętrzny SSD 2 TB pomieści ich tysiące, nawet w bardzo wysokiej rozdzielczości lub w formacie RAW, co z pewnością docenią profesjonalni fotografowie. Muzyka? Filmy? Doświadczaj wysokiej jakości i skuś się na wersje 4K lub 8K, aby zobaczyć piękno kina na dużym ekranie telewizora. Wystarczy skopiować film na przenośny dysk SSD, a następnie podłączyć go do telewizora. Koniec z plątaniną kabli i podłączaniem laptopa do telewizora.

 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here