Drzwi przesuwne w szafach typu komandor

0
276

Szafy typu komandor stały się doskonałą alternatywą dla małych mieszkań i dla standardowych szaf zawiasowych już wiele lat temu. Na przestrzeni lat ulegały lekkim modyfikacjom, by finalnie powstały supernowoczesne drzwi przesuwne bezramowe.

Co to jest szafa komandor?

Szafa typu komandor jest to zabudowa wnęki w ścianie, pozwalająca na dowolne zagospodarowanie jej wewnętrznej przestrzeni i oszczędzenie miejsca na zewnątrz, dzięki wykorzystaniu drzwi na prowadnicach. Takie szafy wykonywane są często na wymiar na na zamówienie, dopasowuje się je do wymiarów wnęki w konkretnej ścianie. A zatem ich wnętrze również może zostać zaprojektowane zgodnie z życzeniem zamawiającego.

Dlaczego drzwi przesuwne bezramowe?

Drzwi przesuwne bezramowe to drzwi, które przesuwa się dłonią, dotykając w dowolnym miejscu do ich frontu. Takie drzwi mają tę zaletę, że otwierają się w bok, a nie do przodu, a zatem po otwarciu szafy nie zmienia się ilość miejsca w pomieszczeniu. To ogromna wygoda, w szczególności tam, gdzie chce się zachować spójną, wolną przestrzeń, oraz tam, gdzie brakuje miejsca na jakiekolwiek drzwi z zawiasami.

Charakterystyka nowoczesnych drzwi przesuwnych

Nowoczesne drzwi przesuwne do szaf i garderób charakteryzują się nowoczesnymi systemami otwierania. Wystarczy lekko nacisnąć na powierzchnię drzwi, by te wyzwoliły domykacz, który stworzy w drzwiach szczelinę, w którą wygodnie można wsunąć palce, by otworzyć drzwi na żądaną szerokość. Szafy tego typu wykonywane są z różnych materiałów, również z elementami lustrzanymi, bywają także całkowicie pokryte lustrem. Takie szafy charakteryzują się niezwykłą lekkością. Wkomponowują się w stylistykę całego mieszkania i niemal zlewają się ze ścianami. Są idealne w mieszkaniach, w których inwestor pragnie utrzymania spójności całego wnętrza i otrzymania lekkiego, nowoczesnego stylu. Szafy lub garderoby z takimi drzwiami charakteryzują się więc wysokim stopniem funkcjonalności, a także modernizmu i designu. Z pewnością wpasują się w konwencję aranżacyjną wielu nowoczesnych mieszkań, zarówno tych w blokach wielorodzinnych, jak i w przestronnych, nowoczesnych domach. To drzwi, które zrewolucjonizowały cały świat i podbijają go do dzisiaj.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here