Czy świnki morskie nadają się na zwierzęta domowe?

0
269

Koty i psy to nie jedynie kandydaci na zwierzęta domowe. Na naszą uwagę zasługują także świnki morskie — niewielkie i urocze stworzonka, które doskonale czują się pod opieką człowieka. Oczywiście tylko wtedy, gdy zapewnimy im właściwe warunki. Chodzi nie tylko o prawidłowe ich odżywianie, ale także zakup odpowiednich akcesoriów. Aby zapewnić im zbilansowaną dietę i wybrać poprawne lokum dla naszych świnek, warto zapoznać się z podstawową wiedzą na ich temat.

Jaką klatkę powinniśmy kupić dla naszej świnki morskiej?

Sklepy zoologiczne oferują na sprzedaż liczne klatki dla świnki morskiej oraz innych gryzoni. Różnią się nie tylko rozmiarami, ale także rodzajem materiału, z którego zostały wykonane. Dla świnki morskiej szczególne znaczenia ma ten pierwszy aspekt klatki. Jeśli zdecydujemy się kupić dwie świnki, to niezbędna będzie klatka o rozmiarach 100 x 60 cm. Ponieważ większość czasu nasze zwierzątka będą spędzały wewnątrz swojego lokum, muszą mieć wystarczająco dużo miejsca na swobodne poruszanie się. Co więcej, będziemy chcieli urozmaicić życie naszych zwierzaków. W tym celu potrzebne będą różne atrakcje i zabawki, które zazwyczaj również instalowane są wewnątrz klatki.

Podstawowe wyposażenie dobrej klatki dla świnek morskich

Przede wszystkim przyda nam się przytulny domek do spania, poidełko na wodę oraz nieruchoma miska na pokarm. Są to absolutne podstawy, bez których nie obejdzie się żadna świnka. Dobrym pomysłem jest wyposażenie klatki w dwa paśniki. W jednym z nich przechowujemy sianko, a drugi będzie trzymał paszę zieloną. Do wyboru mamy paśniki zwisające z sufitu lub modele montowane na ścianie klatki. Z kolei poidełko powinno pomieścić 0,5 litra wody. Większa pojemność nie jest konieczna. Warto rozważyć zamontowanie takiego poidełka na zewnątrz klatki, jeśli chcemy wydajniej zagospodarować wnętrze. W ten sposób uda nam się pomieścić również kilka atrakcyjnych zabawek dla naszych pupilków.

Jakie akcesoria przydadzą się naszym świnkom morskim?

Ponieważ świnki są mniej ruchliwe od chomików, z pewnością docenią miękkie posłania, na których będą mogły się wylegiwać. Najlepiej kupić modele wykonane z polaru lub pluszu, aby naszym świnkom było nie tylko wygodnie, ale także ciepło. Ciekawym pomysłem są hamaki, na których będą mogły się one bujać. Niezbędnym zakupem jest transporter, który będziemy używać, gdy konieczna będzie wizyta u weterynarza. Oprócz tego przydadzą się szczotki i grzebyki. Posłużą do pielęgnacji naszych świnek, szczególnie tych z długą sierścią. Najlepiej wybrać niewielką szczoteczkę wykonaną z naturalnego włosia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here