Czy nasiona marihuany są łatwe w uprawie?

0
171

Nasiona marihuany i ich uprawa są tematem bardzo popularnym w naszym kraju. Mamy wiele wątpliwości. Pamiętajmy, że w przypadku marihuany tak jak w przypadku innych roślin, uprawa konopi rozpoczyna się od wykiełkowania nasion, które później zostanie zasadzone. Jednak na to czy nasionko wykiełkuje, ma wpływ kilka istotnych czynników. Sprawdźmy jak uprawiać nasiona marihuany, gdzie je kupić oraz jakie mamy rodzaje nasion do wyboru.

Nasiona marihuany: rodzaje i uprawa

Kwestia wykiełkowania nasion jest banalna. Jednak nie zdając sobie sprawy z pewnego rodzaju zależności możemy doprowadzić do tego, że nasze nasiona marihuany nie wykiełkują. My w takiej sytuacji obwiniamy miejsce, w którym dokonaliśmy zakupu, a nie siebie.

Musimy zaznaczyć, że aby nasionko wykiełkowało, to musimy je zasadzić. Warto wybierać dobrej jakości ziemię, która jest cenna w składniki odżywcze. Należy także zainwestować w odpowiednie doniczki. Na samym początku postawmy na mniejsze doniczki, a z czasem decydujemy się na przesadzanie.

Wielu ogrodników początkujących swoje rośliny sadzi od razu do doniczek docelowych. Jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest posadzenie rośliny w mniejszych doniczkach, a po okresie około dziesięciu do czternastu dni przesadzić ją do docelowej doniczki. Wynika to z niczego innego jak z faktu, że stosując takowy zabieg powiększamy zdecydowanie korzeniową bryłę. Musimy pamiętać, że część rośliny to odwzorowanie systemu korzeniowego. Warto w pierwszej kolejności użyć mniejszej doniczki, aby rozbudować porządnie bryłę korzeniową.

Marihuana jest rośliną najpopularniejszą na Ziemi. W bardzo wielu krajach nasiona marihuany są objęte ścisłym embargiem. Nie można nasion uprawiać, hodować, konsumować, ani też posiadać. Chociaż można zaobserwować ostatnimi czasy zmianę polityki dotyczącej marihuany.  Obecnie mamy do czynienia z procesem uświadamiania ludzi czym tak naprawdę jest marihuana. Można powiedzieć, że przebiega to wszystko mozolnie. Pomimo tego najwięksi plantatorzy fanatyczni nieprzerwania, narażając się na pewne sankcje karne, uprawiają tą roślinę, która jest objęta złą sławą. Dzięki tym wszelkim trudom mamy obecnie dostęp do przeróżnych odmian marihuany. Mowa zarówno o odmianach kultowych, które powstały w latach dziewięćdziesiątych, jak i także o odmianach nowych, które zostały odpowiednio wyselekcjonowane. Zobacz asortyment sklepu internetowego https://ganjafarmer.com.pl/  

Nowe nasiona marihuany są bardzo często tworzone latami. Tworzone są one poprzez krzyżowanie odmian oraz selekcję najlepszych genów, które to powstały na skutej fuzji. Obecnie ciężko jest policzyć ile istnieje dokładnie odmian konopi na świecie. Podstawowy podział marihuany to ruderalis, sativa i indica.

W sklepach najczęściej nasiona marihuany podzielone są na odmiany automatyczne oraz pełnosezonowe.

Gdzie kupić nasiona marihuany?

Wiele osób zastanawia się gdzie kupić nasiona marihuany. Co nakazuje polskie prawo? W Polsce, prawo akceptuje handel, jak i także posiadanie nasion marihuany. Musimy wspomnieć koniecznie, że zgodnie z prawem nasiona marihuany nie są nawet kwalifikowane jako prekursor do produkowania marihuany. Gdzie kupić sprawdzone, najlepsze oraz świeże, jak i oryginalne nasiona marihuany? Możliwości mamy naprawdę sporo. Musimy poszukać odpowiedniego sklepu w Polsce z nasionami marihuany.

Do wyboru mamy sklepy z nasionami marihuany w formie stacjonarnej, jak i także w formie internetowej. Wybór należy do nas. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierać odpowiedni sklep? Na pewno wybrana przez nas hurtownia nasion marihuany powinna posiadać doświadczenie. Jest to niezmiernie ważne. Gdy wybierzemy sklep już z dużym doświadczeniem, to będziemy zadowoleni z zakupów. W tego typu miejscach możemy liczyć na porady doświadczonych pracowników. Nie bójmy się powiedzieć jakie mamy wymagania. Im więcej sprzedawcy przekażemy szczegółów, tym lepiej. Musimy wiedzieć co nas interesuje mniej więcej, a na pewno przedstawione zostaną nam poszczególne opcje.

Zarówno zamówienie nasion marihuany w sieci, jak i także w sklepie stacjonarnym jest w pełni bezpieczne. Oczywiście pod warunkiem, że zamawiamy w miejscach sprawdzonych, a nie na jakiś podejrzanych aukcjach. Wiedzmy, że sam proces zakupowy jest w pełni legalny. Nie trzeba się zatem obawiać tego, że działamy niezgodnie z przepisami prawnymi.

Oczywiście na zakup nasion marihuany powinniśmy poświęcić nieco czasu, ponieważ jednak wybór jest spory. Najtrudniejsze będą pierwsze zakupy. Każde kolejne będą już dużo, dużo łatwiejsze. Z czasem będziemy mieli także swoje ulubione odmiany, których będziemy się już trzymać. Oczywiście zachęcamy do testowania nowych odmian.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here