Co wziąć pod uwagę podczas wyboru etui?

0
169

W naszych czasach mamy do czynienia z ogromną ilością różnorakich dokumentów. Wiele z nich przechowujemy w szafkach, szufladach, sejfach czy specjalnie dostosowanych do tego pudełkach. Inne natomiast musimy nosić przy sobie, gdyż w każdej chwili mogą być przydatne. Oczywiście, nie można dopuścić do tego, by takie przedmioty walały się po kieszeniach. Dlatego tak przydatne okazuje się etui na dokumenty.

Praktyczne i funkcjonalne

Wybór odpowiedniego pokrowca na ważne rzeczy osobiste jest sprawą bardzo istotną. Nie chodzi przecież tylko o to, by coś takiego mieć. To prawda, że etui na dokumenty powinno być funkcjonalne i praktyczne. Ale na tym nie koniec jeśli chodzi o odpowiedni wybór. Należy też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest ono wytworzone. Dobra jakość galanteryjna z pewnością doda nam prestiżu, gdy wyciągniemy z takiego etui nasze dokumenty przed jakimś urzędnikiem.

Harmonia i estetyka

Przy wyborze etui na karty kredytowe, dowód osobisty i inne dokumenty należy wziąć pod uwagę inne dodatki, które ze sobą nosimy. Chodzi tu przede wszystkim o teczkę i saszetkę. Jeśli te elementy są ze sobą zgrane, będzie to sprawiać korzystniejsze wrażenie niż przedmioty różniące się od siebie deseniem czy kolorystyką. Im więcej zestroimy ze sobą elementów codziennego użytku, tym więcej estetyki i harmonii będzie widocznych w bezpośrednim sąsiedztwie naszej osoby.

Odpowiedni materiał

Przy wyborze gadżetu, jakim jest etui na dokumenty, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest zbudowany. Produkt z naturalnej skóry dobrej jakości, a na dodatek wytworzony ręcznie będzie zaliczał się do asortymentu z górnej półki. Jakość ma tutaj decydujące znaczenie, gdyż etui takie często się wyjmuje i rozkłada w celu wyjęcia dowodu osobistego, prawa jazdy, wizytówki czy innych dokumentów. Jeśli materiał nie będzie najwyższej jakości, z czasem się uszkodzi i trzeba będzie rozglądać się za następnym.

Funkcjonalność przede wszystkim

Etui na drobiazgi powinno odznaczać się funkcjonalnością. Dlatego przy jego wyborze trzeba zwrócić uwagę na ilość i rozmieszczenie przegródek. Jeśli mamy potrzebę noszenia przy sobie wielu dokumentów typu dowód rejestracyjny, to przegródki nie muszą być zbyt obszerne. Ale jeśli w grę wchodzą firmowe wizytówki czy inne bardziej obszerne rzeczy, to pojemność przegródek będzie miała znaczenie.

Dobrze dobrane etui to rzecz pożądana dla każdego, kto ceni sobie porządek i elegancję. Warto więc posiadać je na wyposażeniu, gdyż porozrzucane ważne dokumenty nie najlepiej świadczą o właścicielu, a ponadto szybciej się niszczą i łatwiej je zgubić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here