Archery Tag — bezpieczna i emocjonująca rozrywka

0
145

Archery Tag, nazywany również paintballem łuczniczym, jest grą polegającą na strzelaniu z łuku specjalnymi strzałami, zakończonymi specjalnym grotem. Grot jest wykonany z miękkiej gąbki, która amortyzuje uderzenia, dlatego można z niej korzystać w bitwach łuczniczych. Strzały są również obciążone, dzięki czemu osiągają niewielkie prędkości i odległości, dzięki czemu można ich bezpiecznie używać podczas Archery Tag. Łuki stosowane przy bitwach łuczniczych są słabego naciągu, maksymalna wartość naciągu to 28 lbs, dlatego ich stosowanie jest bezpieczne, szczególnie z odpowiednimi strzałami. Strzały dzielą się na strzały pacynki, posiadające płaską końcówkę zapewniającą niższą prędkość lotu i małą siłę uderzeń oraz strzały szybkie, które mają wyższą prędkość lotu dzięki opływowym kształtom.

Należy pamiętać, że przy organizowaniu bitwy dla dzieci należy wybrać łuki o jak najsłabszej sile naciągu, wynoszącej 15 lbs. Przy towarzystwie mieszanym, do którego zaliczają się starsze dzieci oraz dorośli, można wykorzystać łuki o sile naciągu ok. 22 lbs. Na wieczory kawalerskie oraz przy męskich zawodach, przy których każdy z uczestników pragnie odpowiedniej dawki adrenaliny, można wykorzystać łuki o sile naciągu 26-28 lbs.

W Archery Tag należy stosować odpowiednie środki bezpieczeństwa. Prócz ochraniaczy na przedramię i palce, stosuje się również maski ochronne na twarz. Maski powinny być wygodne oraz łatwe w zakładaniu. Jej zadaniem, prócz ochrony twarzy, jest również ochrona uszu oraz skroni. Musi jednocześnie zapewniać szeroki kąt widzenia, niezbędny podczas bitew łuczniczych. Odpowiednio zakończone strzały oraz niska siła naciągu łuku sprawiają, że zabawa jest bezpieczna i jedynym, czym może się skończyć, to niewielkie siniaki.

Przebieg Archery Tag

Archery Tag odbywa się zwykle na boisku lub na hali, można go również zorganizować na zewnątrz. Teren powinien być uporządkowany i posprzątany z przedmiotów, które mogą przeszkadzać w grze. Po szkoleniu z zasad oraz przygotowaniu się obie drużyny rozpoczynają rywalizację. Często w miejscu gry ustawione są przeszkody oraz kryjówki, które pozwalają na schowanie się przed ostrzałem przeciwników i strzelaniu z ukrycia.

Istnieją różne scenariusze gier w paintballa łuczniczego. Może być przeprowadzona na zasadach eliminacji przeciwnika (ostatni “żywy” z drużyny wygrywa), zdobycia flagi lub zdobycia tarczy (rozbicie tarczy przeciwnika). Jest to gra zespołowa, w której rywalizują dwie drużyny i nie jest wymagany strój sportowy. Każda rozgrywka odbywa się pod okiem wykwalifikowanego animatora, który dba o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników i przedstawi zasady gry.

Dla kogo są bitwy łucznicze?

Bitwy łucznicze są świetną rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to sposób na spędzenie wolnego czasu wśród znajomych, przyjaciół i rodziny w aktywny sposób.

Jest to idealna rozrywka na spotkania integracyjne oraz wieczory kawalerskie i panieńskie. Łuczniczy paintball jest również polecany na wyjścia firmowe, urodziny, pikniki czy festyny, jest także idealny na przeprowadzenie niecodziennej lekcji wychowania fizycznego i wyjścia szkolne. Można traktować zabawę jako zawody sportowe czy trening. Można również spędzić czas razem z rodziną i znajomymi w weekendy czy święta. Dzieci również szybko pojmują zasady gry i ciężko jest je oderwać od zabawy, jaką zapewnia Archery Tag.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here