Co wyróżnia narty Nordica? Parametry najlepszych modeli producenta

0
208

Marka Nordica należy do najpopularniejszych w kategorii producentów sprzętu zjazdowego. W jej ofercie znajduje się wiele modeli przeznaczonych dla zaawansowanych, wymagających narciarzy, a także dla początkujących. Co jednak wyróżnia narty Nordica? Sprawdzamy to na przykładzie jej najpopularniejszych modeli.

Kilka słów o marce Nordica

Nordica to firma o długiej tradycji, bo założona w 1939 roku. Od początku skupia się na oferowaniu nart o najlepszych parametrach. Dlatego z jej sprzętu korzysta wielu zawodników Pucharu Świata. Opracowywane z myślą o nich innowacyjne rozwiązania są testowane w najtrudniejszych warunkach, a następnie adaptowane na potrzeby nart amatorskich. Dzięki temu wiele modeli tej marki spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających narciarzy. Należysz do tej grupy? Dowiedz się więcej o rozwiązaniach stosowanych przez Nordica!

Power Recoil, Dynamic Race Shovel i inne rozwiązania w nartach Nordica Dobermann

Dostępna m.in. w asortymencie sklepu Narty Warszawa (pod adresem https://www.nartywarszawa.pl/oferta/narty/nordica.html) linia nart Nordica Dobermann obejmuje jedne z najlepiej sprzedających się modeli producenta.  Są one wyposażone m.in. w płytę powstałą w technologii Power Recoil, która zapewnia nartom zwiększoną łatwość prowadzenia dzięki poprawionej sztywności i płynniejszemu przekazowi mocy. To jedno z rozwiązań przetestowanych przez zawodników Pucharu Świata, które świetnie sprawuje się na nogach u zaawansowanych narciarzy. Narty Nordica Dobermann Spitfire i GSR wyróżnia też mniejszy kąt podgięcia dziobów, co pozwala zachować większą kontrolę i ułatwia wchodzenie w skręt. Dzięki temu narty Nordica z tych serii to idealny wybór dla zaawansowanych miłośników dynamicznej jazdy.

Moc karbonu dla precyzyjnej jazdy

Narty Nordica z serii Dobermann wykorzystują również nowoczesną formę włókna węglowego – karbon. Niezwykle wytrzymałe, sztywne i lekkie tworzywo świetnie sprawdza się w produkcji desek dla wymagających. W modelach Dobermann Spitfire z najnowszych kolekcji ukryte są m.in. karbonowe kanały, wpływające na łatwość prowadzenia nart i zwiększoną stabilność podczas jazdy. Materiał wykorzystano też do wzmocnienia dziobów i piętek nart. Dzięki temu są one bardziej sztywne, co wpływa na ich stabilność i przyczepność na krawędziach oraz ułatwia wchodzenie w skręt.

Light Weight Balsa Wood – wyjątkowa lekkość modeli Nordica Sentra

Starannie opracowanymi konstrukcjami wyróżniają się również narty Nordica damskie. Najpopularniejsze w tej kategorii modele Nordica Sentra są wyjątkowo lekkie dzięki zastosowaniu technologii Balsa Wood stosowanej do produkcji rdzenia. To gatunek drewna wykorzystywany w rozmaitych konstrukcjach, które mają wyróżniać się wysoką wytrzymałością przy niskiej masie. Inżynierowie projektujący narty Nordica umiejętnie połączyli go z innymi nowoczesnymi technologiami, dostarczając deski, które są bardzo łatwe w prowadzeniu, a jednocześnie pozwalają poczuć się pewnie na stoku i pozwalają na nieskrępowaną zabawę przez cały dzień.

Wyjątkowy design – narty Nordica dla wymagających

Omawiając narty Nordica, nie sposób nie wspomnieć również o ich designie. Projektanci marki dbają o to, aby jej produkty stawały się obiektem pożądania nie tylko ze względu na parametry techniczne, ale również wygląd. Deski producenta są eleganckie, dzięki czemu wyróżniają się na stoku. Narty Nordica damskie łączą subtelność z dynamiką wzornictwa. Natomiast męskie modele Dobermann Spitfire i innych desek do dynamicznej jazdy charakteryzują się agresywnym, ciekawym wyglądem. Dzięki temu trudno przejść obok nich obojętnie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here