Co to jest detoks alkoholowy i na czym polega?

0
239

Alkoholizm to poważna choroba, która w swojej skrajnej postaci może doprowadzić do bardzo poważnych chorzeń, destrukcji życia rodzinnego i społecznego, a nawet do śmierci. Walka z nałogiem jest trudna i czasochłonna, ale pokonanie go stanowi punkt zwrotny w życiu osoby uzależnionej – moment, od którego tak naprawdę odbudowa straconych lat zaczyna się od nowa. Osoby, które zmagają się z uzależnieniem i chcą podjąć leczenie powinny skorzystać z usług profesjonalnych klinik medycznych, które leczą uzależnienie zaczynając od odtruwania organizmu. Na czym to wszystko polega? Zapraszamy do lektury! 

  1. Komu potrzebny jest detoks alkoholowy?
  2. Gdzie szukać pomocy?
  3. Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Kto powinien skorzystać z detoksu alkoholowego? Jak cały ten proces wygląda i gdzie można się zgłosić ze swoim problemem i chęcią leczenia? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Komu potrzebny jest detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy potrzebny jest każdej osobie, która zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Mitem jest to, że alkoholikami nazywani są tylko bezdomni czy osoby żyjące w skrajnym ubóstwie. Problem z alkoholem występuje w dużej mierze wśród tzw. białych kołnierzyków, pracowników korporacji, osób o wysokim statusie. Jest to wtedy o wiele mniej widoczne dla społeczeństwa, jednak takie osoby również często nadużywają alkoholu i wymagają pomocy. Jeśli masz w swoim otoczeniu osoby, które zbyt często sięgają do kieliszka, warto porozmawiać z taką osobą, zaoferować jej swoje wsparcie w wyjściu z nałogu i zaproponować terapię alkoholową w profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień.

Gdzie szukać pomocy?

W poszukiwaniu pomocy warto skontaktować się z placówkami medycznymi specjalizującymi się w leczeniu uzależnień – to właśnie tam można odbyć kurację alkoholową, polegającą na odtruwaniu organizmu. Więcej informacji na ten temat może znaleźć np. pod tym linkiem: https://medjol.pl/detoks/alkoholowy Warto pamiętać że odtrucie alkoholowe to dopiero pierwszy etap kuracji, jednak kluczowy dla dalszego leczenia. Centrum medyczne, które zajmuje się taką kuracją (takie centra znajdują się na ogół w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań) dba o kompleksową terapię, której efektem końcowym będzie wyjście z nałogu i rozpoczęcie normalnego życia.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

W największym skrócie – odtruwanie alkoholowe polega na oczyszczeniu organizmu ze szkodliwego wpływu metabolitów alkoholowych i toksyn. Należy przywrócić osobie uzależnionej naturalną gospodarkę elektrolitową, wzmocnić i nawodnić organizm oraz oczyścić ze szkodliwych pozostałości. Odtrucie alkoholowe stosowane jest z wykorzystaniem nowoczesnych metod i wsparcia psychologicznego i medycznego personelu placówki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here