Co sprawia, że farby akrylowe są tak popularne w branży rękodzielniczej?

0
229

Decoupage to ciesząca się coraz większą popularnością technika zdobienia różnorodnych przedmiotów. W zależności od indywidualnych preferencji, wykorzystywana do dekorowania lub renowacji starych przedmiotów. Wymaga jednak posiadania specjalnych narzędzi, takich jak farby akrylowe, które pozwalają nadać całości kolorowego wydźwięku. W szczególności polecane do krycia drewnianych mebli czy drobnych akcesoriów, takich jak: pudełka ozdobne, skrzynki oraz wiele innych.

Dlaczego farby akrylowe cieszą się wśród rękodzielników tak dużym zainteresowaniem?

W technice zwanej decoupage farby z akrylu nie mają sobie równych. Przemawia za tym mnogość zalet spełniających oczekiwania najbardziej wymagających artystów. Przede wszystkim należy podkreślić ich łatwość w użyciu. Jako, że w sprzedaży występują w gotowej postaci, poza wymieszaniem nie nakładają na użytkownika żadnych dodatkowych czynności. Kolejnym plusem farb akrylowych jest ich neutralny, słabo wyczuwalny zapach. Dzięki temu mogą być używane również w domu, w którym są dzieci. Co więcej, są szybkoschnące i wodoodporne. Po wyschnięciu tworzą trwałą powłokę, której nie uszkodzi nawet szorowanie. Dzięki tym właściwościom mogą być wykorzystywane do ozdabiania przedmiotów znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mieszkania.

To jeszcze nie koniec zalet, jakimi wyróżniają się farby akrylowe. Wspomnieć należy również o ich bogatym wachlarzu kolorystycznym oraz łatwej dostępności. Bez najmniejszego trudu można je zakupić w profesjonalnych sklepach plastycznych czy dekoratorskich, jak również w marketach z artykułami hobbystycznymi. Ponadto, charakteryzują się dużą wydajnością, a ich cena zakupu nie nadweręży budżetu żadnego artysty.

Akrylowa farba w białym kolorze – must have każdego hobbysty

Choć farby akrylowe występują w nieograniczonej plejadzie kolorów, jedna z nich zasługuje na szczególne uwzględnienie – i to w stosunkowo dużych ilościach. Mowa oczywiście o białej, która stanowi tło niemal każdej pracy wykonywanej w technice decoupage. Stąd jej zapasy powinny obejmować po kilka opakowań.

Wykończenie

Przedmioty zdobione metodą decoupage przy użyciu farb akrylowych mogą mieć różne wykończenie. W zależności od wybranej emalii są gładkie, błyszczące lub satynowe. Generalnie nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Niemniej jednak dla przedłużenia trwałości powłok, zaleca się pokrycie ich powierzchni dodatkową warstwą lakieru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here