Co musisz wiedzieć o wizie do Chin?

0
147

Marzy Ci się wyjazd do Chin? To najludniejsze państwo na świecie (w 2021 r. liczba ludności Chin wyniosła 1,4126 mld), państwo z ogromnym bogactwem kulturowym (jedna z najstarszych kultur świata), a jednocześnie nowoczesne pod wieloma względami państwo i jedno z najbardziej przywiązanych do swoich tradycji. O Chinach można powiedzieć wiele, ale trzeba pamiętać, że jest to państwo zderzenia nowoczesności z kulturą.

Chcesz zwiedzić Pekin, zobaczyć Wielki Mur Chiński, tarasy ryżowe Smoczego Grzbietu, posągi Armii Terakotowej, rezerwat Pandy Wielkiej w Syczuanie czy wielkie plantacje herbaty? A może czeka się podróż służbowa lub ktoś z Twojej rodziny już pracuje lub studiuje w Chińskiej Republice Ludowej? Może to Ty chcesz podjąć pracę w Chinach lub lecisz tam relacjonować ważne tematy jako dziennikarz? Pamiętaj, że każdy obywatel Polski oraz pozostałych krajów Unii Europejskiej musi mieć wyrobioną wizę przed wylotem (wyjątkiem są obszary Hong Kongu i Macao, gdzie dozwolony jest wjazd bez wizy na okres maksymalnie 90 dni).

Wiza do Chin

Skoro już wziąłeś się za planowanie wielkiej wyprawy to potrzebna Ci jeszcze wiza do Chin. Wyrobienie wizy do Chin nie jest skomplikowanym i trudnym procesem, jednak najpierw musisz wiedzieć jaki rodzaj wizy jest Ci potrzebny. Istnieje 15 rodzajów wiz do Chińskiej Republiki Ludowej więc musisz dokładnie przestudiować jaka wiza jest Ci potrzebna do jakiego celu. Poza najbardziej popularnymi typu wiza turystyczna, biznesowo-handlowa, dla członków rodzin cudzoziemców czy też wiza w celu podjęcia pracy na terenie Chińskiej Republiki Ludowej istnieją takie, o których nie każdy słyszał, np. wiza w celu promowaniu talentu.

W Polsce wnioski wizowe można złożyć w Konsulacie w Warszawie oraz w Ambasadzie w Gdańsku. Czas oczekiwania w tym pierwszym to ok 1 tygodnia, natomiast w Ambasadzie może być on rozpatrzony w trybie ekspresowym w ciągu 2 dni.

Wszystkie dodatkowe i niezbędne informacje na temat wizy do Chin znajdziesz na stronie serwiskonsularny.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here