Błędy, które popełniamy przy konsolidacji kredytów

0
238

Uprosczony dostęp do finansowania sprawia, że różnego rodzaju kredyty zaciąga się obecnie bezproblemowo i szybko. Środki finansowe wydaje się bardzo łatwo na uciechy, czy też kupowanie rzeczy, które najczęściej nie są nam niezbędne. Realizując marzenia za pieniądze z kredytu, przeważnie nie spostrzegamy, że zbliżamy się do cienkiej linii dzielącej nas od zapaści finansowej. Najczęściej nawet nie zauważamy jak szybko się zadłużamy, a bywa to nawet przyjemne. Zwrot długów przeciwnie zaś jest postępowaniem długofalowym i kłopotliwym oraz wymaga zwykle od nas wielu różnych wyrzeczeń.

Gdy tylko dosięgniemy kredytowego dna, dopiero zaczynamy myśleć o kłopotach jakie sprawiają nam raty i ograniczeniach, które powodują, a które nie pozwalają nam spokojnie spać. Rozwiązaniem taj sytuacji jest konsolidacja kredytów, ale przy jej okazji zastawiono na nas jednak zasadzkę. W bankach wiedzą bardzo dobrze o tym, że przepadamy za konsumpcją i że to właśnie doprowadziło nas do przesadnego zadłużenia. Zatem, żeby nie stracić Klienta, przynoszącego dochód podpowiadają nam przy okazji konsolidacji zobowiązań opcję, która jest dla nas w sumie niekorzystna.

Tym niepozytywnym rozwiązaniem, a zarazem najczęstszym błędem popełnianym przy konsolidacji zobowiązań jest dobranie dodatkowej gotówki na dowolny cel. Najczęściej korzystamy z tej opcji, ponieważ zawsze wypatrzymy cel. Niemniej takie dobranie środków w dużym stopniu redukuje pożytek płynący z konsolidacji. Rata nam co prawda spada, ale będziemy ją niepotrzebnie dłużej płacili. Gdy sprawdzimy faktyczne koszty, wówczas okaże się, że konsolidacja nic nam nie dała, a zyskał bank, który na nas zarobił.

investlife.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here