Bezpieczeństwo przewozu w windach osobowych

0
204

Windy osobowe stanowią normalne wyposażenie współczesnego budownictwa. Nawet w budynkach niższych, które nie posiadają 10 czy 11 pięter montuje się widny osobowe. Ich celem jest ułatwienie życia mieszkańcom i pracownikom. Codziennie dźwigi osobowe przewożą dużą liczbę osób. Są wśród nich różne kategorie ludności: młodsi, ale i starsi schorowani, dla których transport windą osobową ma bardzo duże znaczenie. Z pomocą dźwigu osobowego mogą swobodnie przemieszczać się pomiędzy kondygnacjami budynku. Pojawienie się nawet najdrobniejszej awarii może spowodować poważne zakłócenie w życiu i funkcjonowaniu mieszkańców i pracowników. W przypadku biurowca wyposażonego w windę osobową pracownicy nie mogą na czas wykonać swoich zadań, co przekłada się na dodatkowe koszty funkcjonowania firmy.

Windy osobowe powinny być bezpieczne i bezawaryjne

Aby windy osobowe działały sprawnie i niezawodnie, muszą być systematycznie przeglądane, serwisowane i naprawiane w razie potrzeby. Jeżeli proces przeglądu i serwisowania odbywa się systematycznie, zawsze na czas, wystąpienie zagrożenia awarią jest bliskie zeru. Ma to kolosalne znaczenie dla mieszkańców i pracowników, którzy na co dzień wiele razy poruszają się windami osobowymi. W przypadku takich kategorii ludzi, jak matki z dziećmi, niepełnosprawni, chory i seniorzy, ma to również znaczenie z uwagi na stan zdrowia i kondycję fizyczną tych osób.

Montaż i serwisowanie dźwigów osobowych

Firmy, które montują windy osobowe w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej, powinny nadzorować funkcjonowanie tych urządzeń od etapu projektu, poprzez montaż, serwisowanie, aż do naprawy i wymiany komponentów dźwigowych http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-osobowe. Bardzo ważne jest, aby dźwig osobowy był pod stałą opieką jednej firmy. To ułatwia konserwowanie i serwisowanie urządzeń. Zarządcy budynków współpracujący ze sprawdzonym partnerem od obsługi wind osobowych, ustalają z firmą korzystne dla obu stron warunki współpracy. Bezpieczeństwo użytkowników wind osobowych w dużym stopniu zależy od profesjonalnej obsługi urządzeń dźwigowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here