5 sposobów na poprawę jakości życia seksualnego w związku

0
153

Jakość seksu ma ogromny wpływ na samopoczucie i relacje między partnerami. Dlatego zdecydowanie warto zadbać o ten aspekt życia. Niestety niekiedy pomimo troszczenia się o związek do pożycia intymnego może wkraść się odrobina rutyny czy też nudy. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia i wiele zależy od reakcji pary. Sprawdź, jakie triki mogą pomóc w podniesieniu zadowolenia z miłosnych igraszek.

Zacznijcie od gry wstępnej

Choć raczej niewiele par pomija grę wstępną, to jednak sporo osób niekoniecznie przywiązuje do niej sporo uwagi. To ogromny błąd, ponieważ pieszczoty np. ze stymulatorem łechtaczki Satisfyer Curvy mogą dać mnóstwo przyjemności i bardzo zbliżyć do siebie parę. Ponadto kobiety przeważnie potrzebują więcej czasu na osiągnięcie podniecenia niż mężczyźni. Jeśli partnerka nie będzie dobrze przygotowana do penetracji, to może nie odczuwać satysfakcji ze stosunku. To z kolei może przełożyć się również na jakość doznań mężczyzny. W rezultacie para może nawet zacząć unikać seksu.

Porozmawiajcie o seksie

Jednym z najczęściej spotykanych problemów w związkach jest brak komunikacji. Dojrzałe osoby nie powinny mieć problemu z rozmawianiem o swoich potrzebach. Wieczór spędzony na szczerych wyznaniach może pomóc w pozbyciu się wielu niedomówień, barier czy też kompleksów. Czasami wystarczy powiedzieć ukochanej osobie o swoich fantazjach, żeby życie intymne zyskało zupełnie nowe oblicze. Warto też porozmawiać o problemach niezwiązanych bezpośrednio z seksem. Często bowiem stres, przemęczenie i kłopoty finansowe mogą negatywnie wpływać na pożycie seksualne.

Nie bójcie się eksperymentować

Po szczerej rozmowie o fantazjach można spróbować przejść od teorii do praktyki. Oczywiście nie należy robić nic na siłę, ponieważ efekt może być wręcz odwrotny. Świat seksu jest jednak tak bogaty, że na pewno można znaleźć w nim coś, co spodoba się obojgu partnerom. Świetnym pomysłem może być wspólne przejrzenie oferty sklepu erotycznego online Amore Store i wybranie gadżetów odpowiadających preferencjom pary.

Wprowadźcie do kuchni afrodyzjaki

W przypadku niektórych problemów z libido czy też innymi aspektami seksu może być konieczne skonsultowanie się ze specjalistą. Jednak dość często do ożywienia życia seksualnego może wystarczyć wprowadzenie do jadłospisu afrodyzjaków, które pomogą nabrać ochoty na wspólne igraszki. Podczas romantycznej kolacji warto spróbować ostryg, odrobiny czerwonego wina czy też czekolady. Dobrym pomysłem może być też sięgnięcie po odpowiednie zioła i przyprawy, czyli np. lubczyk bądź gałkę muszkatołową.

Zadbajcie o odpoczynek

Zestresowany bądź zmęczony człowiek może mieć spore problemy z czerpaniem przyjemności z miłosnych igraszek. Co więcej, może nawet nie mieć na nie ochoty czy też decydować się na seks służący jedynie szybkiemu rozładowaniu napięcia. Dlatego warto zadbać w życiu o odpoczynek, który jest niesamowicie ważny dla ciała i psychiki. Świetnym pomysłem może być wspólny relaks, który niekiedy może przerodzić się w grę wstępną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here