Zimne okłady zamiast tabletki przeciwbólowej

0
255

Koncerny farmaceutyczne przekonują nas (i to dość skutecznie), że na każdą „bolączkę” można wziąć tabletkę. Szczególne uznanie społeczeństwa zyskały tabletki na ból głowy, które Polacy kupują w znacznych ilościach. Dostępne na rynku specyfiki „działają szybko i skutecznie”, przywracając naturalną radość życia. Baa, wiele z nich reklamowanych jest jako środki bezpieczne i łagodne dla żołądka, które „celują” tylko w źródło bólu.

Niewiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób można poradzić sobie z bólem głowy. Zwykle, odruchowo sięgamy po znane lub polecane środki przeciwbólowe, które mają zapewnić nam poczucie ulgi. Tymczasem istnieją inne, przyjaźniejsze naszemu ciału rozwiązania.

Przyczyny bólu głowy mogą być różne. Jeżeli nie cierpimy na przewlekłą migrenę, ani też nie jesteśmy przeziębieni, najprawdopodobniej ból to efekt stresu lub przemęczenia. Czasami wystarczy wyjść na świeże powietrze i zaczerpnąć kilka głębokich oddechów. Oddychając spokojnie, rytmicznie i „pełną piersią”, nie tylko możemy zredukować ból głowy, ale i rozluźnić spięte mięśnie. Takie rozwiązanie jest znacznie korzystniejsze dla naszego ciała i umysłu, ponieważ dając im chwilę wytchnienia, poprawiamy przy okazji własne samopoczucie.

Skuteczną metodą walki z bólem głowy jest także chłód. Dokładniej, zimny kompres przykładany do czoła lub do potylicy (w zależności od tego, czy intensywniej odczuwamy ból z przodu czy tyłu głowy). Kilkuminutowa sesja z kompresem powinna znacznie ulżyć nam w cierpieniu.

sztukapielegnowania.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here