Zestaw cukiernicy i mlecznika – na co zwrócić uwagę?

0
143

Cukiernica i mlecznik to zestaw, którego nie powinno zabraknąć w każdym mieszkaniu. Serwując ciepłe napoje dla naszych gości czy delektując się popołudniową kawą, jest to najlepszy sposób na podkreślenie elegancji oraz zapewnienie poczucia estetyki. Niekiedy możemy spotkać się także z zestawami cukiernicy i mlecznika wraz z zestawem filiżanek na kawę i herbatę. Bardzo często konieczne jest jednak dokupienie akcesoriów osobno.

Jaką cukiernicę wybrać?

Szukając odpowiedniego zestawu, musimy kierować się każdym przedmiotem osobno. Wiedząc, jaka powinna być cukiernica oraz jak powinien być dopasowany mlecznik, z pewnością wybierzemy idealny zestaw do naszego domu.

  • Porcelanowe oraz ceramiczne cukiernice będą doskonale prezentować się zarówno podczas codziennego śniadania, jak i wyniosłej uroczystości. To właśnie dlatego są one wybierane najczęściej. W nowoczesnych kuchniach najlepiej sprawdzą się białe cukiernice o prostym kształcie. Miłośnicy stylu klasycznego powinni z kolei zwrócić uwagę na porcelanowe modele o reliefowych, ręcznie rzeźbionych kształtach.
  • Srebrne oraz wykonane ze stali nierdzewnej modele to zdecydowanie dostojne wzornictwo. Można porównać je bowiem do biżuterii – będą niezwykłą ozdobą każdego stołu, która przykuje uwagę każdego odwiedzającego. Posiadają one niebanalny urok oraz uniwersalność.
  • Plastikowe, szklane i drewniane cukiernice to zdecydowanie najrzadziej wybierane akcesoria. Doskonale sprawdzają się one natomiast w każdej kuchni, a bardzo często wykonane są z najwyższej jakości materiałów.

Wybierając cukiernicę sprawdźmy też, czy w zestawie jest pasująca do niej łyżeczka oraz czy posiada ona specjalne wgłębienie na umieszczenie jej.

Mlecznik – jaki do cukiernicy?

Wybierając konkretny materiał, z jakiego chcemy aby była wyprodukowana cukiernica, musimy pamiętać, że mlecznik będzie wykonany również z niego. Doskonale uzupełni on puste miejsce na stół obok cukiernicy. Sprawdzi się nie tylko do podawania mleka, ale i śmietanki.

Wybierając odpowiedni model zwróćmy uwagę na praktyczny “dziubek”. Nie może z niego kapać po nalaniu mleka, ani nie może on rozbryzgiwać napoju na boku. Jest to najważniejsza cecha dobrego mlecznika. Równie ważny będzie tutaj poręczny uchwyt. Bardzo często możemy spotkać się bowiem, że jest on mały oraz nieergonomiczny, a my nie możemy stabilnie trzymać mlecznika.

Idealny zestaw to taki, który będzie łączył w sobie najważniejsze cechy obu produktów. Pamiętajmy, że są one tak samo ważne. Nie warto sugerować się zatem wyłącznie jednym z nich. Piękne zestawy możecie kupić na stronie: https://kuchnioland.pl/pol_m_Zastawa-Stolowa_Elementy-zastawy-stolowej_Cukiernice-i-mleczniki-311.html.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here