Zadłużenie Polaków – co wynika z Krajowego Rejestru Długów?

0
215

Zadłużenie Polaków w czasach epidemii COVID-19 zdecydowanie wzrosła. Choć ostatnio nieco zmalała liczba dłużników, to nasi rodacy cały czas mają z nimi problem. Ciekawe informacje o zadłużeniu Polaków przyniósł raport z września 2020 roku wykonany przez Krajowy Rejestr Długów. Co z niego wynika? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/zadluzenie-polakow/ 

Spis treści

Co wynika ze wspomnianego wcześniej raportu?

Z raportu wynika, że zaległości za czynsz, prąd, wodę, gaz,  wywóz śmieci, telewizję czy telefon ma ponad 409 tys. osób w naszym kraju. 

Ich zobowiązania finansowe sięgają w sumie 1,56 mld zł. Jest to 100 mln zł więcej, niż przed pandemią. Takie dane wynikające z Krajowego Rejestru Długów.

Domowe rachunki – zadłużenie Polaków

W lutym przed ogłoszeniem przez WHO pandemii COVID-19, ponad 410 tys. Polek i Polaków zalegało z płatnościami za rachunki domowe 1,46 mld zł.

Jeden dłużnik miał do oddania średnio 3,5 tys. zł. Po pół roku zmagań z koronawirusem, wzrosło zadłużenie za opłaty związane z utrzymaniem domu i mediów, ale spadła lekko liczba dłużników.

Na chwilę obecną z rachunki zalega 409 tys. osób. Niestety, średnie zadłużenie wynosiło do góry o ponad 300 zł.

Na co przypada większość zadłużeń? 

Krajowy Rejestr Długów informuje, że większość zadłużenia przypada na osoby, które nie płacą za:

  • telefon,
  • telewizję,
  • internet.

W lutym 2020 roku zadłużenie takich osób wynosiło 967 mln zł. Obecnie jest to 1,05 mld zł. Nasi rodacy mają coraz większe problemy związane z opłatami dla telefonii komórkowych.

Jak prezentują się statystyki? 

Polki znacznie solidniej poodchodzą do spłaty swoich zobowiązań.

W KRD widnieje ponad 177 tys. kobiet, które nie płacą za domowe rachunki. W porównaniu do mężczyzn to o 1,3 razy mniej. Mężczyzn nieopłacających swoich długów jest 232 tys. Taka kwota zadłużenia jest bliska 845 mln zł. To o 134 mln zł więcej, niż dług przedstawicielek płci pięknej. Krajowy Rejestr Długów posiada również swoich rekordzistów. Jest to para mieszkańców powiatu pruszkowskiego (56-65 lat). Do oddania mają, po milionie złotych. Za media i czynsz nie płacą najczęściej mieszkańcy miasta. Polacy ze wsi mają tylko 14% łącznej kwoty takiego zadłużenia.

Zobacz też: http://www.atvn.pl/podstawowe-informacje-o-wynagrodzeniu-chorobowym/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here