Wyprawka dla szczeniaka – co kupić na początek?

0
226

W końcu zapadła decyzja, że w waszym domu pojawia się kolejny członek rodziny. Wszyscy jesteście podekscytowani i nie możecie się doczekać dnia, w którym szczeniak będzie już z wami. Ale zanim jeszcze to nastąpi, trzeba przygotować dla niego wyprawkę, w końcu musi zacząć funkcjonować w waszej rodzinie jak jej pełnoprawny członek. Jakie są niezbędne elementy wyprawki dla małego psiaka?

Pierwsze rzeczy dla psiaka

Zaczynając kompletować wyprawkę dla szczeniaka, zadbajcie przede wszystkim o jakość akcesoriów. W tym celu wybierzcie sklep, który specjalizuje się w akcesoriach dla piesków. Maty do przewożenia szczeniaków, legowiska, akcesoria do pielęgnacji sierści – to wszystko znajdziecie w sklepach takich, jak Amibelle. A zakup większości akcesoriów w jednym miejscu jest wygodny i łatwy do zweryfikowania. Jeśli sprawdzi się dla waszego szczeniaka małe legowisko danej marki, nie będziecie musieli długo szukać, by kupić kolejne, równie wygodne, wystarczy wrócić do waszego sklepu i zamówić większy rozmiar legowiska, które sprawdziło się u szczeniaczka.

Nie warto kupować akcesoriów do pielęgnacji czy transportu o niskiej jakości. Po pierwsze z uwagi na bezpieczeństwo, a po drugie dlatego, że i tanie rzeczy szybko ulegną uszkodzeniu i będziecie musieli znów szukać.

Miski i legowisko to absolutne minimum

Na pierwsze dni pobytu w waszym domu szczeniaka trzeba przygotować przede wszystkim miski do jedzenia i pierwsze legowisko. O ile wybór misek nie powinien być trudny, w przypadku legowiska wypada wam wziąć pod uwagę nie tylko estetykę i jakość wykonania, ale też rozmiar dostosowany do potrzeb małego psa. Nie kupujcie od razu legowiska dla dorosłego psa. Maluszek musi czuć się na swoim posłaniu przytulnie, więc załóżcie sobie, że pierwsze legowisko jest tylko na kilka miesięcy i jak piesek podrośnie, będzie trzeba wymienić go na nowe.

legowisko

Maty na siedzenie, klatka do bagażnika czy fotelik samochodowy

Jeśli chcecie, by wasz mały czworonożny przyjaciel nie zniechęcał się od początku do podróży samochodem, warto go na tę wyprawę odpowiednio przygotować. Szczeniaki najlepiej czują się podczas podróży w fotelikach samochodowych. Maluchy najszybciej przyzwyczają się właśnie do tych fotelików, które zapewnią im bezpieczeństwo i stabilność podczas podróży. Jeśli macie szczeniaka, który wiele nie podrośnie,  taki fotelik samochodowy zostanie z wami na długo i będzie rósł razem z waszym pupilem. Jeśli szczeniak jednak powiększy swoją wielkość kilkakrotnie, będzie trzeba się przygotować na zakup maty na tylne siedzenie z szelkami lub maty antypoślizgowej do bagażnika. Początki podróży samochodem będą trudne, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

Akcesoria do pielęgnacji, zabawki i smycze

Ogromną zaletą zakupów w sklepach specjalizujących się w akcesoriach dla zwierząt jest to, że możecie wybrać rasę waszego szczeniaka i sklep sam podpowie jakiego rodzaju akcesoria są dla was niezbędne. Nie trzeba będzie się zastanawiać nad idealnym płynem do mycia czy materiałem na smycz – specjalistyczne sklepy segregują swój asortyment zależnie od rasy psa i podpowiadają swoim klientom, jakiego typu elementy wyprawki będą konieczne dla szczeniaka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here